Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Trwają przygotowania do MSPO 2020

Fot. KPRM
Fot. KPRM

– Jeżeli tylko dojdą do skutku targi zbrojeniowe w Kielcach to oczywiście Polska Grupa Zbrojeniowa zaangażuje się w to przedsięwzięcie – powiedział podczas czwartkowej (09.07.) wizyty w skarżyskim Mesko Premier Mateusz Morawiecki.

- Wiem, że trwają ostatnie analizy dotyczące warunków sanitarnych, aby impreza była bezpieczna. Jeżeli te targi odbędą się to PGZ będzie głównym partnerem, tak jak to było w przeszłości. Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego – dodał szef rządu  w wywiadzie dla Radia Kielce.

- Trwają intensywne przygotowania do MSPO, które odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym od 8 do 11 września 2020 – potwierdza prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Mamy już wiele zgłoszeń udziału od firm polskich i zagranicznych, a także pismo z potwierdzeniem udziału kraju wiodącego przysłał ambasador Wielkiej Brytanii. 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od lat, we wrześniu, staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata.

To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Jest to trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się żadne wydarzenie branży.

- Słowa pana premiera w skarżyskim Mesko to jest bardzo dobra informacja dla rodzimej „zbrojeniówki”, regionu świętokrzyskiego i miasta, oczywiście także dla nas – uważa prezes Andrzej Mochoń. - Od 28 lat pracujemy nad promocją polskiego przemysłu obronnego, uczestnicząc w budowaniu wizerunku Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera biznesowego. Cieszę się, że w tym roku także będzie to możliwe. To także impuls dla całej branży targowej, by udział w targach stał się jak dotychczas elementem ożywienia gospodarczego.

Poprzednia edycja MSPO zgromadziła 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw. W kieleckim ośrodku pojawiło się 30,5 tysiąca gości z całego świata, w tym 13 tysięcy podczas towarzyszącego wystawie Dnia Otwartego. Partnerem Strategicznym wydarzenia od 2016 roku jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Dar 12

  Fajnie mam nadzieję że zobaczymy pirata prototyp inne nowinki z PGZ . Może w końcu dogadają się z MBDA co do NARWI i pociski morskie OPL i inne na nowe okręty MW . Może coś Programie WILK powiedzą

  1. df

   Strzelając na szybko. Wydaje się że Pirat będzie w metalu ale chyba bez CLU, na Narew chyba jeszcze za wcześnie, Wilk kaputt ! ale może będzie jakiś przeciek co do nowej opcji Kryla, może pokaże się coś z radiolokacji np. coś z Sajną, jakis przeciek z Piorunem 2 ? ew. propozycja czegoś dla SONY. Może być równie ciekawie co rok temu z prezentacją Moskita. Borsuk i Rak na gąskach ? APR155 i może makieta APR120 Może (oby) cokolwiek związanego z Langustą M. Z zagranicznych rzeczy to pewnie niszczyciele czołgów i izraelska amunicja krążąca, nowe wersje Brimstone'a

  2. ;)

   nnnnooo może...

  3. Herr Wolf

   Piratów i janosików pooglądaj sobi w TV...

Reklama