Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Taktyczne bezzałogowce Textron Systems [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Mamy duże zdolności i dużo doświadczenia. To dobry produkt, który lata od wielu lat - podkreślił Bart van den Berg z Textron Systems w rozmowie z Defence24.pl podczas tegorocznej bydgoskiej wystawy Air Fair, mówiąc o oferowanych przez Amerykanów bezzałogowych samolotach rozpoznawczych z rodziny Shadow. 

"Jesteśmy producentem wszystkim produktów Shadow, takich jak Shadow 200 czy Shadow M2, którego można tutaj zobaczyć" - mówił Bart van den Berg. Jak dodaje przedstawiciel Textron Systems, M2 to taktyczny samolot bezzałogowy średniego zasięgu. W produkcji jest również wersja Shadow 200v2, czyli trochę mniejsza wersja, która w opinii koncernu mogłaby sprostać wymaganiom stawianym przez polski rząd (w programie Orlik).

Shadow występuje w dwóch konfiguracjach. Pierwsza obejmuje wykonywanie lotów z użyciem naziemnych systemów łączności, z możliwością lotu na odległość 180-200 km. Druga konfiguracja to tzw. wersja "satelitarna", bez widoczności bezzałogowca. W tym przypadku zasięg bezzałogowca jest znacznie większy, a wszystko zależy od tego, ile będzie miał paliwa. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, może on latać nawet przez 15 godzin. 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama