Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Tablety w kabinach Hawków testowane przez Siły Zbrojne RPA

fot. BAE Systems
fot. BAE Systems

Piloci samolotów szkolnych Hawk będą mieli dostęp do informacji w zasięgu ręki, dzięki nowym tabletom dostarczonym przez BAE Systems. Rozwiązanie jest obecnie testowane przez Siły Zbrojne RPA

Zespół zaangażowany w produkcję samolotów Hawk, pracujący w wytwórni w Brough, w hrabstwie East Yorkshire, znalazł sposób, aby umożliwić szkolącym się pilotom dostęp do wszystkich publikacji technicznych, map podejścia do lądowania, aplikacji przeliczeniowych i prognozy pogody za jednym dotknięciem ekranu. Wcześniej piloci musieli mieć informacje na kartach i mapach, które trzymali w kieszeniach kombinezonów.

Po rygorystycznych próbach, które obejmowały badania nad tym, jak tablety będą zachowywały się podczas gwałtownej dekompresji, pierwsze cztery tablety zostały przekazane we wrześniu do przetestowania przedstawicielom Sił Powietrznych Republiki Południowej Afryki.

Lee Franks, Główny Inżynier działu Rozwoju Produktu Hawka, powiedział: Przekazaliśmy pierwsze tablety i chcemy, aby Siły Powietrzne Republiki Południowej Afryki wypróbowały je. Jedną z ich zalet jest możliwość przystosowania do przechowywania wszelkich informacji, jakich potrzebuje każdy użytkownik.

Razem z tabletami zespół przekazał pilotom także sześć par rękawic specjalnie dostosowanych do używania tabletów. 

Zespół sprawdził odporność tabletu na gwałtowną dekompresję i przeprowadził analizę oddziaływania na inne urządzenia pod względem kompatybilności elektromagnetycznej. Dodatkowo przed dopuszczeniem go do użytkowania zbadano wpływ na działanie busoli. 

Reklama

Komentarze

    Reklama