Szwedzi przejęli od Niemców stocznię Kockums

23 lipca 2014, 09:35
Spółka Saab przejęła zakłady dawnej szwedzkiej stoczni Kockums – fot. Saab
Reklama

Spółka Saab odkupiła znajdująca się Szwecji zakłady Thyssen Krupp Marine Systems AB, które wcześniej należały do szwedzkiej stoczni Kockums.

Według oficjalnego komunikatu zostały już wydane zgody i decyzje, dzięki którym zakłady TKMS AB stały się częścią firmy Saab Security and Defence Solutions i jako nowa jednostka biznesowa otrzymały nazwę Saab Kockums. Główne działania stworzonej właśnie firmy będą nadal prowadzone przede wszystkim w Malmö, Karlskronie i Muskö.

W ten sposób spółka Saab stała się poważnym dostawcą morskich systemów wojskowych w tym okrętów nawodnych i podwodnych. Tym bardziej, że „wraz z zakupem TKMS AB, Saab, we współpracy z władzami szwedzkimi, zyskał możliwość zapewnienia dostępu do istniejącej wiedzy i własności intelektualnej (IPR), niezbędnych do ciągłego rozwoju, produkcji i serwisowania w obrębie sektora podwodnego, zarówno w przypadku rynku szwedzkiego, jak i rynków międzynarodowych”.

Obecnie rozpoczęły się działania integrujące Kockums z Saab, związane między innymi z kontynuowaniem realizacji już istniejących zamówień i poszukiwaniem nowych klientów. Podjęto również prace nad zwiększeniem efektywności operacyjnej i rentowności, tak by nowa spółka stała się konkurencyjna na rynku światowym w perspektywie długoterminowej.

Firmę TKMS AB zakupiono za 340 milionów koron szwedzkich, co ma nie mieć znaczącego wpływu na wyniki spółki Saab w roku 2014.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
MK 1953
środa, 23 lipca 2014, 15:33

A jakby tak związać się z Saabem i stoczniach i w samolotach?

skiud
środa, 23 lipca 2014, 11:41

Rozpisać przetarg od nowa na Orkę! Wejść w "spółę" ze Szwedami i brać A26. W świetle ostatnich wydarzeń oferty żabojadów i szwabów są delikatnie mówiąc NIE wiarygodne...

ghgj
środa, 23 lipca 2014, 10:02

Elegancko i pozytywnie. Polska powinna być w pakcie ze Szwecją !!!

ADHD
środa, 23 lipca 2014, 09:46

szkoda że dopiero teraz ... kiedy karty za "polskie łodzie" już są rozdane ... i robi sie wszystko aby Polska kupiła łodzie od Niemców ... w pakiecie za stołki w Brukseli dla Tuska ... i spólki

Obywatel
wtorek, 2 września 2014, 15:02

Już czołgi niemieckie kupilismy, a teraz nie chcą nasi kochani sąsiedzi nam pomóc ich modernizować.

zorro
środa, 23 lipca 2014, 17:48

mam nadzieję że nie są rozdane ... i uda się rozwalić TĘ KOALICJĘ szybciej niż uda się dopiąć wszystkie sprawy związane z przetargiem na okrety podwodne ... Szwedzi to nasz naturalny sojusznik w zaistniałej sytuacji geopolitycznej i oni to doskonale widzą

Tweets Defence24