Przemysł Zbrojeniowy

System przeciwpancerny LAV-AT przeszedł pierwsze testy

Przeprowadzono pierwsze testy zmodernizowanego systemu LAV-AT – fot. Raytheon
Przeprowadzono pierwsze testy zmodernizowanego systemu LAV-AT – fot. Raytheon

Koncern Raytheon zakończył z powodzeniem pierwsze testy nowego system przeciwpancernego LAV-AT, przeznaczonego dla lekko opancerzonych pojazdów amerykańskiej piechoty morskiej.

Zmodernizowany system LAV-AT (Light Armored Anti-Tank) jest przeznaczony do obrony oddziałów rozpoznawczych i piechoty. Ma on zwalczać cele opancerzone w dzień i w nocy i w każdych warunkach atmosferycznych.

Pomaga w tym nowa wieżyczka zawierająca m.in. obserwacyjny system optoelektroniczny (w tym obserwacji w podczerwieni), która znacząco poprawia świadomość sytuacyjną. W nowej wersji zmniejszono również rozmiar systemu, co daje więcej miejsca dla załogi w pojeździe.

Testy są wynikiem kontraktu jaki Piechota Morska zawarła z koncernem Raytheon w kwietniu 2014 r. na rozwój i zintegrowanie czterech systemów LAV-AT. Wszystkie cztery pojazdy przechodzą właśnie pierwsze próby, a właściwe testy operacyjne zostaną przeprowadzone  w 2014 r.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.