Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

System bezzałogowy z WZL-2 dla programu Orlik [Defence24 TV]

”Prezentujemy system PGZ-19R, jest to następca E-310 po częściowej modernizacji i dostosowaniu do wymagań Inspektoratu Uzbrojenia. […] W tej chwili oferujemy ten system w ramach postępowania Orlik” - mówi w rozmowie z Defence24 TV Dariusz Biernat, kierownik projektu SBSP w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 S.A.  

W skład tego systemu wchodzą zestawy, które składają się z pięciu platform, stacji naziemnej kierowania, wyrzutni i wozu logistycznego. 

PGZ-19R jest dedykowany głównie dla sił zbrojnych ale po pewnych modyfikacjach będzie doskonale nadawać się np. dla Straży Granicznej.

Dariusz Biernat, kierownik projektu SBSP, WZL-2

 

Reklama

Komentarze (14)

 1. bombardier jan bomba

  zamiast topić kasę państwowy, pisowski przemysł zbrojeniowy, niech władza zainwestuje te miliony w prywatne, polskie firmy. zarobią polskie firmy, polscy robotnicy i armia będzie miała nowoczesny sprzęt i to szybko, a nie za milion lat.

 2. Kapitan Nadzieja

  Kolejna reinkarnacja e310, kolejna złudna nadzieja aby MON zamówił cokolwiek naszego. Program Orlik był już przesuwany kilkukrotnie. MON ma gdzieś polskich dostawców. WB Electronics miało lepsze maszyny i brak zamówień, tu będzie tak samo, bicie piany pod publikę. Pracowałem w branży i widziałem jak to wygląda od środka. Gnoją naszych na każdym kroku, wstyd.

 3. Janusz_z_Radomia

  To samo miałem napisać. Czyli na żądanie każdego (np. obywatela FR) WZL musi udostępnić kody oprogramowania polskich dronów rozpoznawczych.

 4. Harry 2

  Taki bezzałogowiec powinien mieć systemy do samoobrony. Bez nich jest łatwym celem dla obrony plot.

 5. Wojciech

  Brawo! Teraz czas na zakupy i może producent pokusi się o opracowanie większego drona o większym zasięgu, udźwigu który będzie mógł przenosić uzbrojenie.

 6. [sic!]

  Mam wrażenie, że bsp lądujące na brzuchu na murawie nie powinno się bez przerwy powiększać. Napęd hybrydowy albo w pełni elektryczny by się przydał, bo na spalinówce to ze skrytością jest nienajlepiej.

 7. Kutyszcze 1660

  Byłem widziałem robi wrażenie. Mam wrażenie ,że bardzo dobrze w temacie bsp się rozwijamy ba mam wrażenie,że w tej części świata jesteśmy nr 1.

 8. Gts

  Wystarczy wrocic do artykulow sprzed lat o e310 zeby sie przekonac co to jest. No coz may przed oczami dalszy ciag uprawiania publik relejszyns i tworzenie imidzu firmy jako potegi europejskiej.

 9. mixi

  MONie zamawiać proszę polskie drony takie jak te bo potrzeba je od zaraz, rozwijajmy wlasne mozliwości!

 10. Pan

  Coś pięknego teraz czas na jeszcze wiekszy model .

 11. Zorientowany

  Naziemna stacja do tego systemu jest zamontowana w kontenerze i nie była prezentowana. Widoczna na zdjęciach stacja na Gettacu jest do komercyjnego BSP, który był zawieszony ponad nią.

 12. Wit

  Czy to jest bardzo widoczne na radarach? I jak wysoko to może latać?

 13. MAZU

  I oto chodzi! Brawo! Głowica optyczna dzień-noc, dalmierz, laserowy wskaźnik celów, radar SAR, 12 godzinna autonomia, łączność na 150 km. Produkować, produkować, produkować. 100 sztuk ma być cały czas w powietrzu. Acha, i zwiększyć zasięg łączności do 300 km.

 14. Jozin_z_Bazin

  Słyszę \"polski software\" a na Gettacu OpenSourcowy ArduPilot :-)

Reklama