Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

SRC zmodernizuje systemy walki elektronicznej US Army

Fot. SRC Inc.
Fot. SRC Inc.

Koncern SRC Inc. poinformował o otrzymaniu kontraktu na modernizację systemów walki elektronicznej US Army.

Zgodnie z komunikatem SRC, umowa o wartości 32 mln dolarów ma zapewnić US Army dostęp do systemów WRE nowej generacji. W ramach kontraktu SRC ma zrealizować prace badawczo-rozwojowe oraz testy i badania (RDT&E), w celu wydłużenia służby systemów CREW Duke przez kolejną dekadę. SRC zamierza skorzystać z doświadczeń w zakresie systemów przeciwdziałania improwizowanym ładunkom wybuchowym (Counter-IED), aby przekazać siłom zbrojnym sprzęt WRE spełniający wymogi zmieniającego się pola walki.

Planowana do przeprowadzenia modernizacja pozwoli na przekonfigurowanie sprzętu walki elektronicznej do różnych zadań, w tym Counter-IED, ale też przeciwdziałania użyciu bezzałogowych statków powietrznych (Counter-UAS) i „wsparcia elektromagnetycznego.

Paul Tremont, prezydent SRC wyraził zadowolenie z możliwości prowadzenia prac nad systemami walki elektronicznej dla armii. W związku z realizacją tego kontraktu, jak i innych umów, SRC zamierza przyjąć do pracy około 200 osób, w obszarach inżynierii cyfrowej, inżynierii systemów, inżynierii oprogramowania, testów i integracji, polowego wsparcia aplikacji i zarządzania programami. Członek Izby Reprezentantów John Katko stwierdził, że system CREW Duke zapewnia żołnierzom adaptowalną i zamontowaną na pojazdach zdolność obronną, zwiększając ich możliwości przetrwania przeciwko improwizowanym ładunkom wybuchowym.

Reklama

Komentarze

    Reklama