Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Sprawdzony aktywny pancerz dla Polskich wozów

Autor. Defence24.pl

Systemy aktywnej ochrony mogą zapewnić szereg bardzo ważnych zdolności. Pierwszą z nich jest ochrona życia żołnierzy, chcemy chronić życie polskich żołnierzy. Po drugie, to zachowanie zdolności manewrowania – mówi generał brygady w stanie spoczynku Ariel Karo, Executive Vice President, Marketing & Business Development, Rafael.

Reklama

Dzięki aktywnym systemom ochrony czołgi mogą bowiem działać w sposób swobodny, nawet gdy zostaną ostrzelane. Znaczenie tego rodzaju zdolności wzrosło w świetle wojny na Ukrainie. System Trophy jest oferowany dla „dużej floty" czołgów posiadanej przez Polskę, a także dla innych pojazdów. Z kolei transfer technologii, który jest już realizowany i rozszerzany w programie Spike-LR, może obejmować także inne elementy, włącznie z pociskami Spike innych wersji, także tymi oferowanymi na śmigłowce, oraz systemem Trophy.

Reklama

Artykuł sponsorowany przez Rafael

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. rwd

  Niech swój gadzet sprzeda Ukrainie, jej to jest bardziej potrzebne niż nam. Ale oczywiście to niemożliwe, bo wojna zweryfikowałaby ten wynalazek. A przecież nie oto chodzi aby systemy aktywnej ochrony pokazały swoją skuteczność na wojnie. Sprzedawanie bajek przynosi większe dochody i jest bezpieczniejsze. Zawsze można pokazać filmy z poligonów ale najlepsze są filmy animacyjne dla dużych dzieci, robią większe wrażenie.

  1. Chyżwar

   Nawet gdyby chcieli podarować za darmo Ukraińcom ten system na niewiele by się to zdało bo Trophy ma spory apetyt na energię.

 2. DIM1

  Dość tego bajeru! Niezbędne są aktywne pancerze, ale działające w całej półsferze, czyli także od góry! Pierwszy taki, o jakim usłyszałem, jako fakcie, zobaczyłem, "dotknąłem osobiście" jest to pancerz na grecko-niemieckiej propozycji moderki Leoparda 2A4, według podwyższonego standardu HEL. Niestety, na razie tylko w jednym egzemplarzu, na wystawie, w maju b.r.

  1. Chyżwar

   Iron First też dałoby się do tego dostosować jak sądzę. Ba dodatek producent twierdzi, że ten ASOP w wersji ciężkiej potrafi sobie radzić z penetratorami. KAPS działa na takiej samej zasadzie jak on.

 3. WaldK

  Jeśli nikt nie wierzy w skuteczność tego systemu to dlaczego inne państwa w tym USA, Niemcy i GB zdecydowały się kupić ten system?

 4. Darek S.

  Izrael jeszcze nie wie na kogo postawić, nie wie kto wygra, dlatego nie dostarcza broni ani Ukrainie, ani Rosji. Poza tym słuszna uwaga Izrael nie sprzeda systemu Trophy NA ŻADNĄ WOJNĘ, BO WTEDY WYSZŁOBY NA JAW, że ten system to lipa. A teraz świetnie im się to sprzedaje bez prawdziwej weryfikacji tego systemu na prawdziwej wojnie. Wiele krajów opracowywało systemy aktywnej ochrony i żaden go nie wprowadził, na uzbrojenie, bo miały zbyt dużo wad. Ale chytrusy z Izraela potrafią zrobić biznes na wszystkim.

Reklama