Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Spadek sprzedaży, wzrost zamówień MBDA

W ubiegłym roku rozpoczęto m.in. seryjną produkcję pocisków Brimstone 2. Fot. MBDA UK.
W ubiegłym roku rozpoczęto m.in. seryjną produkcję pocisków Brimstone 2. Fot. MBDA UK.

Koncern MBDA odnotował w 2014 roku przychody ze sprzedaży równe 2,4 mld euro, co stanowi spadek w stosunku do poprzedniego okresu o około 400 mln euro. Zwiększyła się natomiast wartość nowych zamówień, jak i portfela zawartych kontraktów.

Zgodnie z danymi finansowymi ujawnionymi przez koncern MBDA przychody ze sprzedaży w 2014 roku wyniosły 2,4 mld euro, co oznacza spadek w stosunku do 2013 roku o około 400 mln euro. Według służb prasowych koncernu główną przyczyną zmniejszenia sprzedaży były cięcia budżetowe w krajach zachodniej Europy.

W ubiegłym roku zwiększyła się za to wartość przyjętych zamówień, wynosząca 4,1 mld euro (w 2013 roku: 4 mld euro). Na koniec 2014 roku koncern dysponował portfelem o wartości 12,6 mld euro, podczas gdy w poprzednim okresie łączna kwota zamówień MBDA wynosiła 10,5 mld euro.

Według przedstawicieli spółki zawarte kontrakty mają umożliwić w kolejnych okresach wzrost sprzedaży w porównaniu do 2014 roku. W ubiegłym roku zrealizowano między innymi próby morskich rakiet manewrujących MdCN VL. Rozpoczęto także produkcję seryjną pocisków Brimstone 2 oraz prace w celu stworzenia perspektywicznego systemu obrony powietrznej krótkiego zasięgu FLAADS (Land), przeznaczonego dla British Army i opartego na pociskach z rodziny CAMM.

  • MBDA
Reklama

Komentarze

    Reklama