Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

SOVERON – radiostacje nie tylko dla Leopardów [Defence24 TV]

Posiadamy dedykowane radiostacje do transmisji danych serii M3SR, które mogą z powodzeniem być wykorzystywane z systemami klasy BMS. Współpracujemy z firmą Rheinmetall i mamy propozycję, jeżeli chodzi o modernizację czołgów oraz innych pojazdów gąsienicowych – mówi w rozmowie z Defence24 TV Maciej Stopniak, dyrektor przedstawicielstwa Rohde & Schwarz w Polsce.

Podczas tegorocznego MSPO 2019 spółka Rohde & Schwarz zademonstrowała między innymi rodzinę zintegrowanych systemów łączności SOVERON. Obejmuje ona programowalne radiostacje pracujące w systemie SCA222 oparte o nową architekturę i pozwalające na przesyłanie zarówno danych jak i głosu.

Spółka promuje na polskim rynku – między innymi – środki łączności przeznaczone dla sektora lądowego, w tym pojazdów bojowych. W rozmowie z Defence24 TV Maciej Stopniak podkreślił, że oferowane przez Rohde & Schwarz radiostacje przeznaczone dla pojazdów gąsienicowych mogą być przeznaczone zarówno dla czołgów Leopard 2PL, jak i dla wozów T-72.

Rohde & Schwarz pokazała też w Kielcach systemy rozpoznania elektronicznego ELINT i COMINT, które mogą być montowane zarówno na platformach lądowych, jak i morskich – w tym na okrętach rozpoznawczych.

Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL

Reklama

Komentarze (2)

 1. dim

  Czy wyprodukowane w Polsce ? A czy może kraj, gdzie są produkowane, kupuje dużo polskiego uzbrojenia i komponentów ? A może przynajmniej kupuje te polskie wyroby zbrojeniówki, o których wiadomo, że należą do najlepszych na świecie ? No to może przynajmniej kraj, gdzie są produkowane, spełnia wymóg 2% PKB na obronność ? - ach jak mi przykro, niemniej tam są drzwi. Zapraszamy gdy coś się w w/w sprawach zmieni. Gdyż to na tym polega partnerstwo.

  1. I tak sami umacniamy swą biedę i zacofanie

   +dim: "na tym polega partnerstwo" ____ RFN podarowała Polsce nowoczesną broń o wartości rynkowej ok. 1 miliarda euro. RFN wspólnie z Francją zaprasza Polskę do stania się współproducentem bezporównywalnie najlepszego w warunkach Europy Srodkowej helikoptera przeciwpancernego i szturmowego "Tioger UHT". RFN oferowała Polsce lepsze i tańsze od składaka Krab haubice PzH 2000 i oferuje nadal najlepsze na świecie bojowe wozy piechoty Puma (na pewno moglibyśmy kupić taniej niż Bundeswehra, bo ona pokryła już koszty skonstruowania Pumy, a koszty produkcji obniżylibyśmy produkując jej komponenty. Dodatkowo kredyty są obecnie praktycznie za darmo, a więc finansowanie np. 600 Pum byłoby super dla nas korzystne). RFN wspólnie z Szwecją oferowała nam tańsze i dużo lepsze od pocisków JASSM pociski powietrze-ziemia i ziemia-ziemia Taurus. Wbrew kłamstwom w Polsce większą ilość najnowszych czołgów Leopard 2a7V, np. 300, możemy kupić dogodnymi kredytami i jako producent ich komponentów za ok. 5 mln. za sztukę, co po uwzględnieniu oszczędności w logistyce i w warsztatach naprawczych wyszłoby nam taniej niż to co robimy obecnie pudrując trupy po ZSRR niezdolne do przebijania nowoczesnych pancerzy. Już dawno powinniśmy mieć pierwsze, szkoleniowo-zapoznawcze egzemplarze samolotów A400M i Eurofighter. Wolimy płacić więcej za gorsze uzbrojenie i wmawiamy sobie, że Rosjanie nie znajdą sposobu by zestrzeliwać F-35 jak każdy inny samolot. Gdyby Rosjanie już mieli możliwość zestrzeliwania F-35, to przecież byłoby ich głupotą ujawnianie tego, bo nic nie mówiąc osiągają wyposażenie państw NATO w samolot, który dla Rosji nie będzie stealth, ale będzie latał znacznie gorzej niż Eurofighter i przenosił znacznie mniej uzbrojenia niż Eurofighter. RFN woli pokojową współpracę niż wojnę, ale wie, że Rosja napadając na biedną i zacofaną Polskę (trzecie miejsce od końca w UE, pod względem innowacyjności jesteśmy na 39 miejscu w świecie, za całą UE z wyjątkiem Grecji, Rumunii i Bułgarii) robi to tylko aby napaść na konfitury RFN i reszty zach. UE, a zatem RFN i reszta zach. UE są zmuszone bronić samych siebie na polskim terytorium, czyli przysłać do Polski swych żołnierzy i pomóc nam w obronie. Nikt inny nie jest w takiej sytuacji, a używanie wspólnej broni podwyższyłoby szanse na sukces o wiele procent.

 2. Gort

  W czym ten produkt jest lepszy od naszego krajowego sprzedanego do Harris? Integracja polega na ułatwieniu obsługi i serwisu.

Reklama