Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Skylense – nowy wyświetlacz dla pilotów

Fot. Elbit Systems
Fot. Elbit Systems

Firma Elbit zaprezentowała nowy system Skylens, który wykorzystuje rozwiązania w technologii HUD (Head-Up Display), wyświetlając ważne dla pilotów dane oraz wideo w wysokiej rozdzielczości w jego polu widzenia. 

Izraelska firma Elbit Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek technologii Skylens. Jest to lekki, łatwy w instalacji system, polegający na wyświetlaniu danych związanych z lotem bazujący systemie EFVS (Enhanced Flight Vision Systems). 

Może on być używany w dzień i w nocy oraz w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Dzięki tej technologii pilot jest w stanie startować i lądować w ograniczonej widoczności oraz w miejscach gdzie lądowanie bez wsparcia technicznego EVS (Enhanced Vision Solutions) nie było do tej pory możliwe.

Skylens, zaprojektowany i zbudowany dla potrzeb lotnictwa cywilnego może być łatwo zabudowany zarówno na śmigłowcach jak i samolotach. Dopasowuje się go do istniejących platform, bez potrzeby wymiany kokpitu. System przechodzi obecnie testy certyfikacyjne. Wdrożenie na rynek międzynarodowy jest planowane pod koniec 2016 roku.

Jest to wdrożenie do zastosowań cywilnych stosowanych coraz powszechniej w siłach zbrojnych wyświetlaczy nahełmowych. Można się spodziewać wykorzystania tego typu urządzeń na lekkich maszynach bojowych czy śmigłowcach SAR

Reklama

Komentarze (1)

  1. ITWL

    ITWL probably developed the polish version for that..

Reklama