Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

SAMP/T dla Singapuru

Próbne odpalenie pocisku Aster 30 z wyrzutni SAMP/T. Podobne zestawy trafią do Singapuru.
Próbne odpalenie pocisku Aster 30 z wyrzutni SAMP/T. Podobne zestawy trafią do Singapuru.

Ministerstwo Obrony Narodowej Singapuru zdecydowało o zakupie zestawów przeciwlotniczych SAMP/T, wyposażonych w pociski rakietowe Aster 30. 

Informację o planowanym zakupie przekazał szef MON Singapuru w odpowiedzi na interpelację jednego z posłów, dotyczącą zmiany lokalizacji bazy lotniczej Paya Lebar. Zestawy SAMP/T będą stanowić górne piętro tworzonego systemu obrony przeciwlotniczej Singapuru,  współdziałając m.in. z zestawami krótkiego zasięgu Spyder-SR oraz samobieżnymi i przenośnymi zestawami bliskiego zasięgu RBS-70 i Igła.

Systemy przeciwlotnicze SAMP/T zastąpią wykorzystywane obecnie przez siły zbrojne Singapuru zestawy Improved Hawk, w skokowy sposób zwiększając możliwości rażenia celów powietrznych, w tym taktycznych pocisków balistycznych. Naziemne systemy obrony przeciwlotniczej będą współdziałać z systemami wykrywania, w tym radiolokatorami dalekiego zasięgu Lockheed Martin FPS-117, znajdującymi się już obecnie na uzbrojeniu sił zbrojnych Republiki Singapuru.

Siły zbrojne Singapuru prowadzą zakrojony na szeroką skalę program modernizacji technicznej. Jego realizacja jest możliwa przede wszystkim dzięki dużej dynamice wzrostu gospodarczego, która pozwala na przeznaczanie znacznych kwot na wydatki inwestycyjne Ministerstwa Obrony. W ostatnich latach na wyposażenie armii Singapuru trafiły m.in. samoloty wielozadaniowe F-15SG, samoloty wczesnego ostrzegania Gulfstream G550 Eitam, a także zmodernizowane czołgi podstawowe Leopard 2SG.

(JP)

Reklama

Komentarze (1)

  1. XYZ

    A my budujemy... cicho.... Ale budujemy?

Reklama