Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Samoloty, okręty i amunicja od Leonardo [Defence24 TV]

W drugiej części wywiadu z Defence24 TV, prezes Leonardo Poland Marco Lupo przedstawił ofertę firmy w trzech domenach: powietrznej, morskiej i lądowej.

W odniesieniu do pierwszej z nich: „Leonardo jest również aktywne w wielu innych domenach. Oczywiście w domenie powietrznej - dostarczyliśmy już M-346 (…)”.

Prezes Lupo nawiązał również do zaprezentowanej niedawno wersji bojowej M-346:

„Jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działań promocyjnych w odniesieniu do wersji Fighter-Attack samolotu M-346”.

„Wierzymy również, że mogłoby to być właściwe rozwiązanie dla polskich Sił Powietrznych w zakresie pewnych określonych potrzeb, w szczególności w odniesieniu do wymiany samolotów Su-22 jako niskokosztowe rozwiązanie w zakresie wykonywania pewnych działań”.

W zakresie domeny morskiej Leonardo proponuje szeroką współpracę w ramach programu Miecznik na bazie rozwiązań opracowanych dla programu PPA, czyli wielozadaniowych okrętów patrolowych dla włoskiej marynarki wojennej: „We Włoszech opracowaliśmy z Fincantieri projekt w ramach programu PPA (…) jako Leonardo zajmujemy się elektroniką pokładową i systemami uzbrojenia (…)”.

W odniesieniu do domeny systemów lądowych prezes Lupo wspomniał o programie Rosomak i dostarczonych przez włoskiego producentach wieżach Hitfist, które obecnie mogą być zintegrowane systemami przeciwpancernymi np. w oparciu o wyrzutnie ppk Spike. 

Na koniec prezes Lupo wspomniał o systemie amunicji Vulcano: „(…) jest to rodzina amunicji kierowanej oparta o różne kalibry - 76 mm, 155 mm (…) Można ją zastosować, w szczególności, w systemie Krab (…)”.

Reklama

Komentarze

    Reklama