Saab łączy systemy symulacyjne

3 grudnia 2019, 14:11
thumbnail_Saab_T&S_2
Fot. Saab

Podczas targów I/ITSEC 2019 w Orlando na Florydzie, Saab zaprezentował Beyond Live, najnowszą, wzbogaconą o nowe typy uzbrojenia, wersję rozwiązania szkoleniowego, w którym symulacja rzeczywista jest połączona z tradycyjnymi systemami symulacji wirtualnej.

Zastosowane rozwiązanie umożliwia wprowadzenie nowych systemów uzbrojenia do szkolenia poligonowego, m.in. ognia pośredniego poza polem widzenia, a także nadzór nad ćwiczeniami prowadzonymi w rzeczywistości mieszanej.

Jak czytamy w komunikacie Saab, rozwiązanie Beyond Live łączy ze sobą realizm precyzyjnych symulatorów laserowych ze szkoleniem wirtualnym. Po raz pierwszy Saab demonstruje możliwości ćwiczenia ognia pośredniego, takiego jak pociski „strzelaj i obserwuj”. Te nowe rozwiązania ognia pośredniego są zintegrowane z systemem kierowania ćwiczeniem EXCON, który umożliwia użytkownikom zaplanowanie, wykonanie, kontrolę i ocenę przeprowadzonych ćwiczeń. Nową funkcją EXCON jest HoloLens Sanbox firmy Microsoft, która umożliwia śledzenie w 3D każdego uczestnika szkolenia w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie One World Terrain firmy Vricon zapewnia niezwykle realistyczne mapy 3D.

Łącząc korzyści techniczne wynikające z połączenia tradycyjnej symulacji rzeczywistej i wirtualnej, Saab zapewnia swoim klientom zupełnie nową jakość i skuteczność szkolenia. Rozwiązanie HoloLens Sandbox, to rewolucja, która dosłownie otwiera zupełnie nowy wymiar dla możliwości analizy przebiegu ćwiczeń.

Åsa Thegström, kierownik jednostki biznesowej Training & Simulation w obszarze biznesowym Dynamics firmy Saab
image
Fot. Saab
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24