Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Saab dostarczy system TactiCall dla nowych okrętów Norweskiej Straży Przybrzeżnej

Okręt typu Jan Mayen, Ilustracja: LMG Marin AS
Okręt typu Jan Mayen, Ilustracja: LMG Marin AS

Saab podpisał z Vard Group AS umowę, na mocy której została mu powierzona rola integratora systemów komunikacyjnych w projekcie P6615 dla Norweskiej Straży Przybrzeżnej.

Saab dostarczy kompletny zintegrowany system komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej TactiCall dla trzech zamówionych w grudniu 2018 okrętów Norweskiej Straży Przybrzeżnej.

Trzecia generacja systemu TactiCall spełnia wymaganiom klienta, umożliwia efektywną komunikację zarówno na poziomie zadaniowym jak również taktycznym, jest także prosty w obsłudze

Wiceprezes i Szef Działu Biznesowego Wsparcia i Usług Saab, Ellen Molin
image
Fot. Saab

TactiCall opiera się na technologii Voice over Internet Protocol (VoIP) i pozwala na połączenie w jeden system wszystkich technologii komunikacyjnych, niezależnie od użytego pasma radiowego, częstotliwości jak i sprzętu. Dostawy systemu TactiCall rozpoczną się w 2021 roku.

Trzy nowe jednostki typu Jan Mayen zastąpią w norweskiej straży przybrzeżnej okręty typu Nordkapp, które weszły do służby w latach 80. XX wieku. Kontrakt na budowę jednostek o wartości 5 mld koron norweskich (ok. 2,2 mld złotych)  został podpisany w czerwcu 2018 roku. Wykonawcą będzie stocznia Vard Langsten, a kadłuby powstaną w zakładach Vard Tulcea w Rumunii. Dostawy nowych okrętów przewidziane są na 2022, 2023 i 2024 rok. 

Reklama

Komentarze

    Reklama