Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Saab będzie dostarczał głowice bojowe dla MBDA

Następca rakiet przeciwpancernych Milan będzie miał głowicę bojową spółki Saab - fot. M.Dura
Następca rakiet przeciwpancernych Milan będzie miał głowicę bojową spółki Saab - fot. M.Dura

Spółka Saab podpisała umowę z firmą MBDA France na dostawę głowic bojowych dla pocisków średniego zasięgu MMP (Missile Moyenne Portée).

Zamówione głowice będą wykonane w zakładach firmy zależnej od Saab - SBDS (Saab Bofors Dynamics Switzerland) w Szwajcarii. Zakłada się, że dostawy zostaną zrealizowane w 2017 r. Jest to duży sukces dla spółki Saab, która w zasadzie jest konkurentem, jeżeli chodzi o uzbrojenie przeciwpancerne dla MBDA. Jednak rozwiązania szwedzko–szwajcarskie okazały się tak skuteczne, że Francuzom może się nie opłacać realizowanie własnych badań i testów w tej dziedzinie.

Rakiety MMP zostaną wprowadzone w ramach programu modernizacji technicznej francuskich sił zbrojnych -w tym przypadku francuskich wojsk lądowych- i mają zastąpić przeciwpancerne pociski typu Milan. Nowe rakiety mają być przystosowane do zwalczania różnego rodzaju celów na odległości do 4000 m.

Zostaną one wyposażone w  dwusensorową głowicę samonaprowadzającą oraz tandemową opracowaną przez MBDA oraz wielozadaniową głowicę kumulacyjną opracowaną przez SBDS.

Reklama

Komentarze (1)

  1. T-Bone

    Znowu Saab?! Dla Francji?! A u nas go nie chcą

Reklama