Przemysł Zbrojeniowy

Ruszyły targi Balt Military Expo 2014

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku rozpoczęły się XIII Bałtyckie Targi Militarne Balt Military Expo. Targi połączone z konferencja będą trwały od 24 do 26 czerwca 2014 r.

Tegoroczne targi Balt Military Expo po raz pierwszy odbywają się w ścisłej współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Jednak są one poświęcone nie tylko siłom zbrojnym, ale również formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i wszystkim co jest związane z bezpieczeństwem na morzu.

Największy wpływ na liczbę wystawców miały mieć plany realizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach „Programu rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2013-2022” oraz program zakupów związanych z modernizacją Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

W rzeczywistości liczba wystawców zmniejszyła się w porównaniu do tego, co było prezentowane na targach Balt Military Expo 2012. W tym roku swoje propozycje wystawia 120 wystawców polskich i zagranicznych (m.in. z Holandii, Niemiec, Francji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii). Dodatkowo wystawa zewnętrzna została ograniczona do minimum (prezentuje się tam głównie Straż Pożarna i Służba Celna).

 

Komentarze (3)

  1. adleR

    Nareszcie pieniądze polskiego podatnika zostają w Polsce ...tak trzymać. Technologia XXI wieku.

  2. adleR

    Nareszcie pieniądze polskiego podatnika zostają w Polsce ...tak trzymać. Technologia XXI wieku.

  3. Autor

    No w modelach to jesteśmy nie pokonani!!!!! Makiety, modele, projekty i dialogi - to nasz sport narodowy:)) Ale generalnie kibicuje niech robią może coś kiedyś sfinalizują:)