Rozwiązania Zuradu w walce z pandemią

9 października 2020, 13:24
Zurad-2
Fot. Zurad
Defence24
Defence24

Spółka Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS CoV-2. System składa się z 6 kontenerów, które trafią do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

To pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad, przy współudziale kooperanta Modular System sp. z o.o., dostarczy zespół kontenerów do triażu. Zaproponowane rozwiązanie umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezarażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie, które wygrało przetarg, nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem. Nasza firma ma w tym już pewne doświadczenia, jak choćby RobUV służący do dezynfekcji pomieszczeń. Przykładamy wielką wagę do walki z COVID-19, dlatego staramy się oferować rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie służbom zaangażowanym w działania prozdrowotne

Adam Jabłoński, prezes Zarządu Zurad sp. z.o.o.

Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2. 

W wyposażeniu kontenerów jako opcja będzie możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń. Został on opracowany przez spółkę Zurad i jest już stosowany przy robocie RobUV. Za to właśnie rozwiązanie, będące wynikiem wspólnych prac rozwojowych pracowników Politechniki Białostockiej oraz kadry technicznej firmy Zurad, firma otrzymała nagrodę „Defender” na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Dodatkowymi funkcjonalnościami dostępnymi w opcji będą:

  • montaż systemu wentylacji o właściwej ilości wymian z odzyskiem ciepła;
  • bramka biometryczna z pomiarem temperatury;
  • system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów;
  • pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia SARS CoV-2;
  • systemy komunikacji werbalnej – system ma służyć komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze;
  • system termowizyjny w podczerwieni – stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Proponowane rozwiązanie zabudowy kontenerowej Zuradu może być wykorzystane w razie wystąpienia innych typów klęsk żywiołowych lub epidemicznych. Modułowość systemu pozwala też na dostosowanie do wymaganej funkcji i potrzeb użytkownika, łatwy transport, montaż, jak i przechowywanie.

image
Fot. Zurad
image
Fot. Zurad

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Piotr
niedziela, 11 października 2020, 11:19

Przetarg był napisany pod jedną firmę. Zawierał wymóg posiadania atestu, który tylko oni mają. To tak jak rozpisywane przetargi na dostawę samochodów typu Jelcz (i kto ma wygrać ja nie Jelcz).

72minuty
sobota, 10 października 2020, 12:23

Pacjenctów będziemy wozić w jednostkach ETU

Bursztyn
piątek, 9 października 2020, 16:42

TIR AŻ Z LUBLINA

obywatel
piątek, 9 października 2020, 16:42

Kontenerowe więzienie, bo covid. A szpitale jednoimienne polikwidowali

Bursztyn
piątek, 9 października 2020, 16:29

Drugi WSPANIALY POMYSŁ Z LUBLINA Przypominam że pierwszy nabrał nas na 360 mln pln

Bursztyn
piątek, 9 października 2020, 16:15

TRIAGE to taka SELEKCJA W CALL CENTER BRAVO minister zdrowia TO WAM ZAPEWMI REXULTATY MOŻE W INDIACH?

Tweets Defence24