Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rośnie produkcja rosyjskiej zbrojeniówki

Produkcja rosyjskiej zbrojeniówki ma wzrosnąć w 2013 r. do 15% – fot. M.Dura
Produkcja rosyjskiej zbrojeniówki ma wzrosnąć w 2013 r. do 15% – fot. M.Dura

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin poinformował, że produkcja rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego w tym roku wzrośnie o 15% -  tyle samo co w ubiegłym.

Prognozę opracowano w oparciu o wyniki pierwszego półrocza. Podobny wynik zostanie osiągnięty również w zakładach produkujących dla potrzeb lotnictwa cywilnego. Wzrost w zbrojeniówce był możliwy głównie dzięki zamówieniom z ministerstwa obrony i innych podmiotów siłowych.

Rosyjski wicepremier przypomniał, że wzrost produkcji przemysłowej w 2012 r. w porównaniu z rokiem poprzednim nie wszędzie był taki sam. Przykładowo w odniesieniu do zakładów chemicznych i produkujących amunicję było to 7,5 %, 12 % - jeżeli chodzi o przemysł lotniczy i kosmiczny oraz 14% dla zakładów elektronicznych. W roku 2013 nie zanotowano natomiast wzrostu jeżeli chodzi o przemysł stoczniowy i lotniczy oraz w zakładach produkujących „specchemię” i amunicję.

Rogozin uważa, że wysokie tempo wzrostu w zbrojeniówce uda się utrzymać co najmniej do 2016 r.

Reklama

Komentarze (2)

  1. mała Mi

    dobrze wiedzieć, że przemysł lotniczy zanotował 12% wzrost i jednocześnie nie odnotowano w nim wzrostu. a co - jeśli można wiedzieć - skoczyło ponad to średnie 15%, bo przytoczone wskaźniki nie przekraczają?

  2. fds

    To nie jest dobra wiadomość dla rozbrajającej się Europy. Obawiam się o przyszłość Europy.

Reklama