Przemysł Zbrojeniowy

Rosjanie zaprezentują publicznie nową wersję spadochronu specjalnego przeznaczenia

Rosjanie opracowali wersją „P” spadochronu D-10 do skoków z bardzo małych wysokości i w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych – fot. in-space.info
Rosjanie opracowali wersją „P” spadochronu D-10 do skoków z bardzo małych wysokości i w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych – fot. in-space.info

Na wystawie „Interpolitex 2013” rosyjski holding „Awiacionnyje oborudowanije” zaprezentuje w działaniu eksperymentalną wersję zmodernizowanego systemu spadochronowo – desantowego D-10P do skoków z wysokości od 50 m. 

Nowy system został zaprojektowany do wypełniania zadań w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych i jest ulepszoną wersją produkowanego seryjnie spadochronu dla wojsk powietrzno - desantowych D-10 (który pozwala na skoki od 200 m wysokości), w którym zastosowano m.in. nowoczesny system wymuszonego otwarcia po opuszczeniu statku powietrznego.

Prace nad wersją D-10P zaczęły się w 2011 r. Testy z manekinami i skoczkami prowadzono w 2012 r. Od początku założono, że powinna istnieć możliwość szybkiego przerabiania seryjnych spadochronów D-10 w wersję D-10P i odwrotnie.

Nowy system ma być wykorzystywany przez żołnierzy sił specjalnych, służb wewnętrznych i przez pilotów w sytuacjach awaryjnych. Prezentacja odbędzie się 26 października na poligonie w Krasnoarmiejsku pod Moskwą.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.