Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Roboty PIAP na targach w Indonezji

Fot. PIAP
Fot. PIAP

Instytut PIAP zaprezentował na odbywających się w Dżakarcie targach w  IndoDefence 2018 lekki robot zwiadowczy PIAP FENIX® i Taktyczny Robot Miotany TRM®. Jak informuje polski producent produkty były wystawiane na stoisku lokalnego partnera, podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji indonezyjskich targów w 2016 i 2014 roku. 

Podczas IndoDefence 2018 stoisko Instytutu PIAP odwiedziły oficjalne delegacje z Polski oraz Malezji. Drugiego dnia targów z ofertą producenta zapoznała się delegacja Ministerstwa Obrony Narodowej pod przewodnictwem Dyrektora Mateusza Sarosieka z Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON. Przedstawicielowi Ministerstwa towarzyszył Attaché Obrony, Wojskowy, Morski i Lotniczy w Ambasadzie RP w Dżakarcie, płk Leszek Słomka.

image
Fot. PIAP

Jak informuje PIAP obecność Instytutu na indonezyjskich targach jest potwierdzeniem wagi, jaką warszawski producent przykłada do tego kraju i regionu Azji Południowo-Wschodniej. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest dostawcą mobilnych robotów pirotechnicznych dla sił zbrojnych Indonezji od 2013. Kolejna dostawa została zrealizowana w 2017. Polski robot mobilny PIAP Gryf, który trafił do wojsk lądowych, jest cenioną konstrukcją. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się również lekki robot rozpoznania PIAP FENIX®, sprawdzony już w Polskim wojsku. Producent podkreśla, że większość gości IndoDefence 2018 stanowili końcowi użytkownicy z indonezyjskich służb mundurowych.

Komentarze