Przemysł Zbrojeniowy

Roboty PIAP dla pirotechników i przeciwlotników [Defence24 TV]

Główną nowością na stoisku Łukasiewicz - Instytut PIAP jest wspólny projekt opracowany z Telesystem-Mesko - Autonomiczny System Bojowy Obrony Powietrznej ASBOP Perkun na robocie mobilnym IBIS®. Jest to (...) połączenie wysokiej mobilności taktycznej z błyskawiczną reakcją na pojawiające się zagrożenie powietrzne — powiedział Defence24 TV przedstawiający stoisko marketing manager Łukasiewicz - Instytut PIAP Adam Szepczyński.

Przypomnijmy, że podstawowym uzbrojeniem systemu PERKUN są dwie wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych GROM/PIORUN. Robot dysponuje własnymi środkami wykrywania (celownik termowizyjny i celownik dzienny), jest także przystosowany do współpracy z systemami rozpoznania „swój-obcy”. Może być rozlokowywany np. w trudnych warunkach geograficznych. 

PIAP zaprezentował także m.in. mobilny robot pirotechniczny PIAP Gryf wyposażonego w mobilny system RTG MONOS i wyrzutnik pirotechniczny VIPER CSL 50-30 VIP.

Następną prezentowaną nowością jest system zakłócania komunikacji radiowej, który jest przeznaczony zarówno do uniemożliwienia podsłuchu, a także radiowej detonacji ładunku wybuchowego.

Po raz kolejny zaprezentowano taktyczny robot miotany TRM, tym razem ze specjalnym przygotowanym miejscem do jego praktycznego wykorzystania w postaci imitacji szybu wentylacyjnego.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.