Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Prezydent RP Andrzej Duda objął MSPO 2020 Honorowym Patronatem

Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał patronat Prezydenta RP Andrzej Dudy.

Jak poinformowały Targi Kielce S.A., Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o objęciu swoim patronatem tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

W liście skierowanym do Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce, Prezydent Andrzej Duda "wyraził przekonanie, że ta cenna inicjatywa ukazująca potencjał i najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, stanie się również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania licznych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi partnerami, co przyczyni się do sprawnej modernizacji polskiej armii i rozwoju gospodarki narodowej".

Andrzej Duda 6 sierpnia złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką. Decyzja o przyznaniu patronatu kieleckiemu wydarzeniu jest więc jedną z pierwszych oficjalnych decyzji Prezydenta po uroczystym zaprzysiężeniu. 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce od 8 do 10 września 2020 roku, Partnerem Strategicznym wystawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Reklama

Komentarze

    Reklama