Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Precyzyjna amunicja dla systemów artyleryjskich HIMARS i Krab

Griffin, HIMARS, VOLCANO, KRAb, GMLRS
Autor. Defence24

Podczas konferencji Defence24 DAY spółka Griffin Group Defence prezentowała m.in. kasetowe pociski rakietowe GMLRS SMArt (z samonaprowadzającymi się pociskami przeciwpancernymi) stosowane w wyrzutniach MLRS/HIMARS, amunicję precyzyjną 155 mm VULCANO naprowadzaną zarówno przez GPS oraz na odbitą od celu wiązkę laserową o zasięgu 70km oraz sprawdzone na ukraińskim froncie granatniki przeciwpancerne rodziny RGW. Na temat tych produktów, w wywiadzie z Defence24.pl, wypowiedział się Piotr Kosicki, Prezes Zarządu Griffin Group Defence.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. miwis

  Co z naszą kierowaną amunicją z MESKO. Czy jest aż tak słaba?

  1. RGB

   wręcz przeciwnie APR 155 i 120 to w swojej klasie bardzo dobra amunicja. pozwala na trafienia z precyzją do 30 cm. W porównaniu do Vulcano ma krótszy zasięg, bo dla 155 - 20km, a dla 120 -12km, APR ma naprowadzanie wyłącznie laserowe, ale za to, z dostępnych informacji, jest kilka razy tańsza od Vilcano, czy Excalibura. Producent deklaruje że APR 155 jest gotowa do seryjnej produkcji, ale żeby to nastąpiło musi być umowa i badania kwalifikacyjne. Czy MON jest zainteresowany polskimi rozwiązaniami - oto jest pytanie.

  2. Był czas_3 dekady

   RGB@- "Czy MON jest zainteresowany polskimi rozwiązaniami - oto jest pytanie." Ale gdzie tam! Mariusz rozpędził się w drodze do USA i KOREI i nie może wyhamować.

  3. nyx

   Wyniki testów obecnej amunicji APR są bardzo obiecujące i potrzeba zamówienia na kilkanaście tysięcy sztuk, aby Mesko mogło na tym zarobić i zebrać fundusze na jej modernizację - czyli zwiększenie zasięgu - a to osiąga się poprzez zmniejszenie kalibru (pociski podkalibrowe) lub dodanie napędu w postaci gazogeneratora, silnika rakietowego czy silnika strumieniowego... modyfikacja mogłaby również objąć inny sposób naprowadzania. To że ma ona niewielki zasięg nie znaczy że jest zła - bo znaczy tyle że ma większą głowicę bojową i sprawdzi się w niszczeniu większych celów.

 2. Cyber Will

  Ta polska firma (Griffin) jest w zasadzie dystrybutorem (przedstawicielem handlowym) produktów zagranicznych.

Reklama