Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Południowokoreańskie śmigłowce będą przerabiane na drony

Część południowokoreańskich śmigłowców MD 500 będzie przerabianych na wersję bezzałogową – fot. MD Helicopters
Część południowokoreańskich śmigłowców MD 500 będzie przerabianych na wersję bezzałogową – fot. MD Helicopters

Koncern Boeing przygotowuje się do przerobienia wykorzystywanych w Korei Południowej śmigłowców MD 500 na wersję bezzałogową Unmanned Little Birds.

 

W czasie wystawy ADEX 2013 w Seulu koncern Boeing podpisał protokół uzgodnień MoU (memorandum of understanding) z zakładami KAL-ASD (Korea Air Aerospace Division) na przerobienie pewnej liczby wykorzystywanych przez koreańskie siły zbrojne śmigłowców MD 500.

Porozumienie jest efektem testów, jakie przeprowadzono pod koniec 2012 r. w Korei Południowej wykorzystując dostarczony z Boeinga egzemplarz bezzałogowego śmigłowca ULB (Boeing H-6U Unmanned Little Bird). Zgodnie z MoU współpraca może polegać albo tylko na przekazaniu technologii, albo gotowych zestawów ULB.

MD 500 to lekkie śmigłowce, których pierwsza wersja była oblatana już w 1967 r. Południowa Korea wykorzystuje około 257 takich helikopterów. Co ciekawe ponad 87 takich maszyn ma na swoim wyposażeniu również lotnictwo Korei Północnej.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Niefachowiec

    No i "masz babo placek"! To w końcu jak to będzie z tym lotnictwem? Załogowe, bezzał. czy miesz.? A sprawdzenie koncepcji dopiero "w praniu"?

Reklama