Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polsko-francuska współpraca dla nowoczesnej łączności [Defence24 TV]

”Thales jest obecny w różnych częściach świata, podobnie jak WB, które zaznacza swoją obecność coraz bardziej i na Dalekim Wschodzi i w Ameryce Północnej. Trzeba powiedzieć, że perspektywy współpracy są bardzo duże” – mówi Marcin Czępiński, menedżer ds. Rozwoju Biznesu, Thales Polska Sp. z o.o.

Przedstawiciel Thales podkreślił, że francuski koncern współpracuje z firmą Radmor, obecnie stanowiącą część Grupy WB od ponad 25 lat. Ta kooperacja rozpoczęła się od przekazania licencji na radiostację PR4G, powszechnie używaną w Siłach Zbrojnych RP i jest dalej rozwijana. Jednym z celów jest rozwój nowoczesnych radiostacji programowalnych (Software Defined Radio - SDR), w tym w ramach programu ESSOR, koordynowanego przez Europejską Agencję Obrony (EDA).

Reklama

Komentarze (4)

 1. Bosmanz Pucka

  Thales Tacticos Dla mnie bomba

  1. matros

   No fakt. Szczególnie jak się go odkurzy i w ogóle poda się na konsole zasilanie.

 2. Derff

  Marzę by wreszcie zakupiono zestawy dronów WB po to by mogły być wpięte do Topaza Raka, Langusty i Kraba. Rozpoznanie i transfer danych to klucz nowoczesnych środków wsparcia. Francja może wziąć udział w budowie polskiego Homara lecz trzeba to negocjować przy udziale lepszych prawników niż ci od projektu rakiet fenix. Obronność to biznes, gdzie nie ma miejca na sentymenty.

 3. Gość

  Marketing i nic więcej

 4. Ustawiator

  EDA to taki francuski łącznik Warto tam być i działać w konsorcjum Fachury z Klonowej i Rafomia niewiele wiedzą

Reklama