Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polska stocznia Nauta remontuje francuski okręt

fot. Stocznia Remontowa Nauta
fot. Stocznia Remontowa Nauta

W Stoczni Remontowej Nauta rozpoczął się 8 czerwca br. remont awaryjny francuskiego niszczyciela min „Eridan” typu Tripartite.

Zgodnie z informacją przekazaną przez stocznię Nauta: „Remont francuskiego okrętu w Gdyni jest efektem partnerstwa strategicznego, jakie grupa MARS Shipyards & Offshore nawiązała z DCNS”. „Eridan” brał udział w fazie portowej manewrów BATLTOPS 2015 ale - prawdopodobnie z powodu awarii - musiał przerwać ćwiczenia.

Zakres prac prowadzonych w Polsce nie jest jawny. W związku z remontem Stocznię Remontową Nauta odwiedził ambasador Francji w Polsce - Pierre Buhler.

Grupy MARS Shipyards & Offshore nawiązała partnerstwo z francuskim koncernem stoczniowym DCNS przede wszystkim  w celu wspólnego uczestnictwa w dialogu technicznym z Inspektoratem Uzbrojenia, dotyczącym pozyskania okrętów podwodnych nowej generacji. Zaproponowano m.in. budowę tych jednostek przy udziale polskiego przemysłu oraz ich  serwisowanie w czasie eksploatacji.

Reklama

Komentarze (5)

 1. art

  jesli chodzi o PR to francuzi robią to dobrze...;-)

 2. miron

  Panie/Pani "sokole oko", proszę chociaż o próbę używania poprawnej pisowni języka polskiego. Jeżeli okręt jest dokowany, to chyba nie ze względu na "przycisk w toalecie" ;).

 3. Krzysiek

  Francuzi testują możliwości Nauty

 4. sokole oko

  Oj. Zepsuł się żabkom okręncik ot tak przypadkowo, a polska Nauta przypadkowo go naprawia. Oj jakie to bohaterskie poświęcenie. A zepsuło się co ? Przycisk w toalecie ? Czy może zabrakło zapachowego papieru toaletowego.

 5. hp7

  Black hawki też latały jak głupie przed przetargiem :)

Reklama