Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polska Grupa Zbrojeniowa przystępuje do ASD

PIT-Radwar
Radar dalekiego zasięgu Warta
Autor. MON/X

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. przystąpiła do stowarzyszenia Aerospace, Security and Defense Industries Association of Europe z siedzibą w Brukseli. Pozwoli to spółce promować interesy przemysłu obronnego w dialogu z instytucjami Unii Europejskiej.

Reklama

Stowarzyszenie ASD reprezentuje ponad 4 000 firm, aktywnie wspierając konkurencyjny rozwój sektora obronnego w Europie i na świecie. Ma bezpośrednich członków, działających w 19 krajach, w tym ponad 40 dużych firm europejskich i stowarzyszeń krajowych. Prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek został zgłoszony jako reprezentant spółki do zarządu ASD oraz pełnienia funkcji dyrektora stowarzyszenia, natomiast Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A., do pełnienia funkcji stałego zastępcy reprezentanta spółki z prawem głosu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Polska Grupa Zbrojeniowa funkcjonuje w swoim obecnym kształcie zaledwie od dekady. Ale już teraz jesteśmy liczącym się partnerem i uczestnikiem łańcuchów dostaw dla wszystkich globalnych graczy z naszego sektora. Wojna na Ukrainie sprawiła, że na forum Unii Europejskiej zmienia się podejście do kwestii współpracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i obronności. Przystępując do ASD nie tylko potwierdzamy coraz silniejszą pozycję polskiej zbrojeniówki na kontynencie europejskim, ale przede wszystkimotwieramy sobie nowe możliwości do dialogu z innymi podmiotami oraz zwiększamy szanse na udział w dużych wieloletnich programach realizowanych przez podmioty zrzeszone w ASD, które w swojej działalności korzystają m.in. ze środków unijnych” – powiedział Jakub Roszkowski, członek zarządu PGZ S.A.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Solfernus

  Jeśli do końca 2024 r. nowy rząd nie wprowadzi na uzbrojenie SZ RP przynajmniej kilkunastu BWP Borsuk będzie to oznaczało zdradę stanu!

  1. PszemcioPL

   Borsuki są testowane. Serio chcesz powtórki jak z MSBS? Gdzie przyspieszono wdrażanie poprzez wrzucenie niedopracowanej wtedy broni do armii (IMHO słuszny koncept by masowo przetestować dużą próbkę statystyczną i wyłapać masę mankamentów do poprawy), przez co potem zrobił się lament na 5 lat? "bwp tak zły, że Honker przy nim to cud techniki"...

 2. szczebelek

  Przecież Chwałek do końca tego roku straci stanowisko.

Reklama