Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Po 90 latach Fabryka Broni przeniesie się do nowoczesnego zakładu

Jedna z największych inwestycji w przemyśle zbrojeniowym w ostatnich latach – warta blisko 100 mln zł budowa nowej siedziby Fabryki Broni w Radomiu wkrótce zostanie zakończona.

Na obrzeżach Radomia na terenie zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK WISŁOSAN, powstaje jedna z najnowocześniejszych fabryk broni strzeleckiej w Europie – nowa Fabryka Broni „Łucznik” - Radom. Jej prezes- Tomasz Nita podkreslił podczas MSPO w Kielcach, że przeniesienia się do nowego zakładu po 90 latach wreszcie zakończyło się sukcesem.

- Budowa nowej siedziby Fabryki Broni „Łucznik” - Radom to jedna z największych inwestycji w polskim przemyśle zbrojeniowym w ostatnich latach – podkreślił z koilei Wojciech Dąbrowski, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Umowa inwestycyjna zawarta między ARP S.A., Polskim Holdingiem Obronnym (dawniej Bumar Sp. z o.o.) umożliwiła realizację szeregu projektów modernizacyjnych, które sprawią, że w Fabryce Broni będzie produkowana najnowocześniejsza broń strzelecka dla polskich służb mundurowych oraz na rynki zagraniczne i dla odbiorców cywilnych.

Zdaniem prezesa PHO, Krzysztofa Krystowskiego, fabryka broni w Radomiu to przykład wzorowej współpracy między spółkami skarbu państwa. Już w maju rozpocznie ona produkcję co pokazuje, że grupa polskich firm potrafi realizować szybko i sprawnie duże projekty kluczowe dla przemysłu obronnego.

Reklama

Komentarze

    Reklama