Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

płk Sweklej: Dla WITU współpraca z PCO jest rzeczą naturalną [WYWIAD]

witu pco
Autor. Robert Suchy/Defence24.pl

Podczas VII Konferencji Optoelektronicznej zorganizowanej przez firmę PCO S.A. portal Defence24.pl miał okazję przeprowadzić wywiad z płk dr inż. Pawełem Sweklejem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia.

Reklama

„Dla Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia współpraca z PCO jest rzeczą naturalną. Pracujemy ze sobą od wielu lat, rozwijamy wspólne projekty i podczas konferencji przedstawiamy nasze wspólne osiągnięcia tak jak np. projekt SEEKER, w którym opracowujemy głowice do rakiety Moskit stworzonej również przez nas. (...) Oczywiście współpracujemy także z pozostałymi członkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej ale finalnym dostawcą będzie PCO. Mogę powiedzieć, że ten projekt możemy zakończyć w ciągu dwóch lat, plus wdrożenie do produkcji, które następuje już teraz." -  mówił podczas konferencji PCO w Jachrance płk dr inż. Paweł Sweklej, dyrektor Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU).

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Olender

    Kibicuje ppk Moskit i ma mam nadzieje, że będą dwie wersje. Wystrzel i zapomnij oraz na drucie. Patrząc na sprzęt ruskich trzeba sobie jasno powiedzieć czy warto strzelać do czołgu Jevelinem skoro Jevelin jest droższy od czołgu? Ruscy mają 20 000 BWP w służbie czynnej i 20 000 w rezerwie.... Nie zawsze ppk będzie użyta do czołgu, częściej zaś wobec BWP. Cieszę się że PPK Moskit jest rozwijany i mam nadzieje, że w ramach pomocy Ukrainie będzie w niej testowany aby potwierdzić swoją wartość.

    1. Był czas_3 dekady

      Potrzebujemy MOSKITa ER o zasięgu 8-10km choćby dla śmigłowców, a o opracowaniu tej wersji cisza.

Reklama