Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PIT-RADWAR w najważniejszych projektach obronnych Polski

Autor. Defence24.pl

Dla Defence24.pl wypowiedział się Prezes Zarządu PIT-RADWAR S.A. Przemysław Kowalczuk. Spółka od kilkudziesięciu lat prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia oraz środków ogniowych. Systemy PIT-RADWAR S.A. znajdują się na uzbrojeniu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także na wyposażeniu armii zagranicznych. Spółka obsługuje pełny cykl dostaw urządzeń – od określenia wymagań, poprzez prace badawczo-rozwojowe, prace projektowe, produkcję – aż do wsparcia logistycznego oferowanego użytkownikom.

Reklama

Materiał sponsorowany przez PIT-RADWAR S.A.

Reklama

Na tegorocznej odsłonie MSPO na stanowisku PIT-RADWAR S.A. pojawiły się: Mobilny radar wstępnego wykrywania dalekiego zasięgu P-18PL, Zdolna Do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna (ZDPSR) BYSTRA, Zdolna Do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna (ZDPSR) SOŁA, System automatycznej armaty AG-35 na podwoziu Jelcz – model 3D, Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K, Podsystem teleinformatyczny dla platform bojowych, Urządzenie Kierowania Uzbrojeniem ZENIT, System amunicji programowalnej – model 3D, Punkt VR.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. rwd

  Zagranica kupiła nasze radary, czyli kto?

  1. Był czas_3 dekady

   Indonezja POPRAD (Kobra) z SOŁĄ, Indie TRS-15..

  2. rwd

   Był czas, dzięki, ale to było chyba w zeszłym wieku albo coś około. Na pewno te zagraniczne kontrakty obrosły w RADWAR-ze legendą, niedługo minie ćwierćwiecze tego sukcesu, może zorganizują jakąś uroczystość.

  3. Davien3

   @rwd Indie to 2017r Indonezja to 2005 wiec jaki poprzedni wiek. No i znowu ci nie wypaliła manipulacja.

 2. Prezes Polski

  P-18PL ma imponujące parametry, jest przy tym ogromny. No ale tego typu radaru nam bardzo brakuje, dlatego liczę, że będą zamówienia.

  1. Chyżwar

   U nas nie będzie. Twoi na spółkę z PO go "sprywatyzują".

  2. Paweł P.

   i jest pasywny :)

  3. Prezes Polski

   Paweł P. no nie do końca pasywny. Może działać w takim trybie, bo odbiera sygnały wysłane przez inne radary i orbit od obiektów, ale podstawowy tryb to pasmo aktywne 1m chyba.

Reklama