Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Odwołano wiceprezesa PGZ

Autor. Polska Grupa Zbrojeniowa

PGZ S.A. poinformowała, że Rada Nadzorcza odwołała ze składu zarządu wiceprezesa Bogdana Borkowskiego. Obecnie zarząd działa w składzie dwuosobowym: funkcje prezesa zarządu pełni Sebastian Chwałek, a wiceprezesa Krzysztof Sola.

Bogdan Borkowski był wiceprezesem PGZ od kwietnia 2021, a wcześniej przez kilka tygodni pełnił obowiązki prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. W latach 2018-2021 sprawował natomiast funkcję prezesa zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa, a w latach 2016-2018 był dyrektorem Biura Prawnego w Telewizji Polskiej S.A. Wcześniej prowadził Kancelarię Adwokacką w Warszawie. W latach 2006-2008 był prezesem zarządu Military Hotels sp. z o.o., a w latach 1999-2001 pełnił funkcję dyrektora Biura Prawnego i doradcy zarządu Stoen S.A.

Czytaj też

Bogdan Borkowski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest adwokatem i radcą prawnym. Zasiadał w Radach Nadzorczych m.in. Bumar S.A., Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., Polskiego Radia S.A., Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., Stoen Nieruchomości.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Monkey

  Długo się nie nawiceprezesował...

 2. andys_2

  Wielka szkoda?

 3. andys_2

  Niewatpliwie zostawił po sobie trwały slad.

 4. Gracz

  Tak na zdrowy rozsądek czy jeśli ktoś zasiada w radach nadzorczych tyłu spółek to czy jest w stanie wykonywać swoją pracę ?? Chyba nie.

 5. Antonioo

  Prezesi się zmieniają a PGZ cały czas tak samo bezproduktywnie przejada pieniądze z budżetu państwa. PGZ niszczy zdolności wojska przez zawyżanie cen. Ta firma powinna być kierowana, zarządzana i skupiona wokół inżynierów. A nie polityków i dla polityków.

Reklama