Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Od 30 do 155 mm. Rozbudowana lufownia HSW [Defence24 TV]

– W tym roku zakończyliśmy podstawowe inwestycje związane z uruchomieniem kompetencji w wytwarzaniu luf od kalibru 30 mm aż do kalibrów 155 mm – powiedział w rozmowie z Defence24 TV Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Huty Stalowa Wola S.A.

Prezes HSW dodał, że dziś są wytwarzane wszystkie lufy na potrzeby projektu Rak, czyli moździerzy samobieżnych 120 mm powstających w Hucie, jak i lufy 155 mm do Haubicy Krab. Spółka jest też gotowa do produkcji luf czołgowych. – W dalszym ciągu prowadzimy prace nad zwiększeniem naszej zdolności przerobu, kolejnymi inwestycjami w obszarze obróbki i wytwarzania luf. To są kluczowe kompetencje, które Huta Stalowa Wola chce rozwijać – zaznaczył.

W Hucie Stalowa Wola uruchomiono też, zlokalizowaną w nowej hali, zrobotyzowaną linię produkcyjną, przeznaczoną do spawania korpusów podwozi K9PL do haubic Krab, bojowych wozów piechoty i różnego typu systemów wieżowych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.