Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy skład Rady Nadzorczej PHO

Rys. PHO
Rys. PHO

Jak informuje rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Obronnego, Monika Koniecko, podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Polskiego Holdingu Obronnego dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki.

W trakcie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o., które odbyło się w dniu 4 grudnia 2015 r., Zgromadzenie dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki, powołując w jej skład Błażeja Wojnicza, Bartłomieja Litwińczuka, Wojciecha Arndta i Jakuba Zacharjasza. Funkcję Przewodniczącego Rady objął Błażej Wojnicz.

Polski Holding Obronny to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa. Upoważnieniem do wykonywania uprawnień z tego tytułu dysponuje od 3 grudnia 2015 r. Minister Obrony Narodowej, upoważnienia tego udzielił Minister Skarbu Państwa.

Polski Holding Obronny przekazał w 2014 roku do PGZ 20 spółek, które następnie zostały włączone w skład Grupy w ramach procesu konsolidacji polskiego potencjału przemysłowo-obronnego. Obecnie, zgodnie z informacją spółki, PHO jest 35% udziałowcem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Właścicielami są Skarb Państwa (84,1%), ARP (15,75%) oraz pozostali akcjonariusze (0,16%). Udziały PGZ Polski Holding Obronny objął w zamian za przekazanie do składu Grupy spółek, podlegających konsolidacji polskiego przemysłu obronnego.

Reklama

Komentarze (2)

 1. erudyta

  To co w końcu? Jest PHO czy PGZ?

  1. say69mat

   A jakie to ma znaczenie nazwa ... pustostanu??? Czy nazwiesz to PHO czy PGZ, kondycja tego ustrojstwa będzie identyczna. Jest to klasyczna kanapa dla elit partyjnych, bez jakichkolwiek szans na cokolwiek.

 2. OKO..RA

  podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Polskiego Holdingu Obronnego dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki.....czas "dialogów " ..i tematów coby było gdyby było....czyli coś nowego bez nowego

Reklama