Reklama
  • WIADOMOŚCI

Nowy prezes w Grupie Niewiadów S.A.

Rada Nadzorcza Grupy Niewiadów S.A. podjęła decyzję o powołaniu nowego prezesa zarządu spółki.

Korpusy pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm.
Korpusy pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm.
Autor. Grupa Niewiadów-PGM S.A.

Niewiadów Polska Grupa Militarna S.A. ogłosiła powołanie dr. inż. Przemysława Kowalczuka na stanowisko prezesa zarządu spółki. Nowo powołany prezes ma ponad 23 lata doświadczenia w przemyśle obronnym i środowisku akademickim. W swojej karierze pełnił m.in. funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego PIT-RADWAR S.A., gdzie odpowiadał za rozwój operacyjny i współpracę międzynarodową w zakresie systemów obrony powietrznej. W latach 2021–2024 był Wiceprezesem Grupy Amunicyjnej MESKO.

„Dr inż. Przemysław Kowalczuk posiada ponad 23 lata doświadczenia w przemyśle obronnym i amunicyjnym, obejmującego zarówno zarządzanie organizacjami przemysłowymi, jak i działalność naukowo-badawczą. W trakcie swojej kariery odpowiadał za realizację strategicznych programów technologicznych oraz rozwój współpracy międzynarodowej w sektorze obronnym” - czytamy w informacji ze strony spółki opublikowanej na X.

„Grupa Niewiadów posiada silne fundamenty przemysłowe oraz znaczący potencjał rozwojowy. Naszym celem jest dalsze wzmacnianie kompetencji technologicznych, rozwój nowych projektów oraz integracja działań w ramach Niewiadów Polska Grupa Militarna. Chcemy budować nowoczesną organizację, która będzie aktywnie uczestniczyć w rozwoju zdolności przemysłowych sektora bezpieczeństwa i obronności”* – powiedział dr inż. Przemysław Kowalczuk.

Reklama
WIDEO: F-35 vs. JAK-130 | Fregata tonie | Kuwejt strąca F-15 - Defence24Week #151
Reklama