Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes MBDA

Fot. MBDA
Fot. MBDA

Eric Beranger zostanie nowym prezesem MBDA z dniem 1 czerwca 2019 r. Zastąpi na tym stanowisku Antoine'a Bouviera. Na przestrzeni ostatnich 20 lat Beranger pracował na eksponowanych stanowiskach w Airbus Defence and Space, a do niedawna kierował firmą OneWeb, która właśnie zaczęła instalowanie na orbicie wokółziemskiej największej w historii sieci satelitów komunikacyjnych.

Komentując wiadomość o wyznaczeniu na prezesa, Eric Beranger powiedział: „Dysponując doświadczeniem z rozwoju firm branży zaawansowanych technologii, jestem zaszczycony mogąc dołączyć do MBDA, europejskiej firmy należącej do światowej czołówki producentów systemów rakietowych. Czekam na możliwość zaoferowania MBDA całej posiadanej wiedzy, doświadczenia i energii. Firma ta jest dla mnie wzorcem udanej europejskiej integracji w sektorze obronnym ”.

Przewodniczący rady nadzorczej MBDA, Chris Boardman, powiedział: „Eric dołącza do MBDA ze znakomitymi wynikami i życzę mu serdecznego powitania. Antoine Bouvier kierował MBDA przez ponad dekadę, a jego osobiste zaangażowanie i wkład pomogły MBDA zająć pozycję globalnego gracza i europejskiego lidera w dziedzinie budowy pocisków i systemów rakietowych. W imieniu zarządu MBDA oraz komitetów wykonawczych i zarządzających dziękuję Antoine'owi za wszystkie jego osiągnięcia i życzę mu powodzenia w realizacji nowych zadań”.

Antoine Bouvier powiedział: „Odejściu z firmy zawsze towarzyszą emocje. Pragnę w tym momencie podziękować załogom wszystkich zakładów tworzących MBDA. To ich praca i zaangażowanie umożliwiły nam przekształcenie naszej grupy w modelowe przedsięwzięcie europejskiej współpracy i integracji. Jestem przekonany, że Eric wraz z zarządem MBDA i zespołem dyrektorskim, będzie kontynuował tę udaną strategię ”.

MBDA to europejski koncern opracowujący i produkujący pociski i systemy rakietowe odpowiadające pełnemu zakresowi obecnych i przyszłych potrzeb operacyjnych trzech rodzajów sił zbrojnych (lądowych, morskich i powietrznych).

Dzięki działalności w pięciu państwach europejskich i w USA, w 2018 r. obroty MBDA wyniosły 3,2 mld euro, a portfel zamówień sięgnął 17,4 mld euro. Klientami MBDA jest ponad 90 rodzajów sił zbrojnych z całego świata.

Łącznie koncern oferuje 45 systemów rakietowych i środków przeciwdziałania użytkowanych operacyjnie, jednocześnie prowadząc prace rozwojowe nad kolejnymi 15 systemami. Udziałowcami MBDA są: Airbus (37,5%), BAE Systems (37,5%) i Leonardo (25%).

image
Fot. MBDA

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.