Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes EADS PZL “Warszawa – Okęcie”

Felipe Steinmetz Comunión- fot. Airbus Military
Felipe Steinmetz Comunión- fot. Airbus Military

W miejsce Javiera Díaza Gila prezesurę zakładów na Okęciu objął dotychczasowy dyrektor ds. zaopatrzenia w zakresie płatowców i materiałów w firmie Airbus Military, Felipe Steinmetz Comunión.

Na nowym stanowisku Steinmetz będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi operacyjnemu Airbus Military i będzie odpowiadał za przemysłową działalność firmy, która obejmuje w tej chwili produkcję podzespołów w ramach różnych programów Airbus i Airbus Military (elementów samolotów A330, C295 i CN235. Dla dwóch ostatnich jest głównym dostawcą podzespołów).

EADS PZL “Warszawa – Okęcie” mają też kontynuować modernizację, testy w locie oraz produkcję turbośmigłowego samolotu szkolnego PZL-130 Orlik TC-II, a także prowadzić centrum konserwacji, napraw i remontów (MRO) w Warszawie. Airbus Military EADS posiada także jednostkę usług lotniczych w Mielcu.

Domingo Ureña, prezes i dyrektor generalny Airbus Military podsumował prezesurę odchodzącego prezesa jako czas, w którym zakład na Okęciu odnotował „znaczący wzrost”, wyraził też przekonanie, że jego następca będzie w stanie ten wzrost utrzymać.

(MS)

Reklama

Komentarze

    Reklama