Przemysł Zbrojeniowy

Nowy napęd dla tajwańskich M60A3

Fot. 玄史生 (domena publiczna)

Oprócz zakupów nowych wzorów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, Republika Chińska (Tajwan) planuje również modernizację obecnie eksploatowanego sprzętu.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Republiki Chińskiej eksploatują obecnie około 460 czołgów M60A3TTS (Tank Thermal Sight), które są najnowocześniejszym typem czołgu podstawowego w arsenale Tajwanu, do czasu dostarczenia 108 czołgów M1A2T.

Czytaj też

Wozy M60A3TTS wymagają jednak modernizacji w wielu obszarach, jeżeli mają pozostać sprzętem nadal spełniającym wymagania współczesnego pola walki. Jednym z obszarów jest mobilność pojazdu, która nie jest najlepsza ze względu na silnik o zbyt małej mocy.

Z tego też względu Ministerstwo Obrony Republiki Chińskiej, zdecydowało się podpisać umowę z firmą Renk America opiewającą na 236 mld USD, dotyczącą modernizacji napędu czołgów M60A3TTS poprzez wymianę silnika.

Czytaj też

Dotychczas stosowany silnik wysokoprężny AVDS-1790-2C o mocy 750 KM, na nowoczesny wariant tego silnika generujący moc 1000 KM, choć niektóre źródła podają informację o możliwym zastosowaniu wariantu o mocy 1500 KM.

Komentarze (4)

 1. youkai20

  umowę z firmą Renk America opiewającą na 236 mld USD What?!

 2. rwd

  No ale za pomocą takich zabytków Tajwańczycy komuchów nie pokonają. K2 byłby dla nich idealny.

  1. Sorien

   Z tym się zgodzę ale tylko dlatego że są mała wyspa . Najlepszy czołg na wojnę masowa jest czogl który strona biorąca w konflikcie jest w stanie produkować w szybszym tempie niż go traci bądź w ruwnym . Oderwane od rzeczywistości pola walki Abramsy K2 czy inne t14 nikt nie będzie wstanie produkować w takim tempie bo są za skomplikowane za drogie itp

  2. Chyżwar

   Powiedz to ruskom i Chińczykom. Jedni i drudzy wiedzą, że byle jaki czołg jest lepszy od braku czołgu. W dniu dzisiejszym Chińczycy produkują zabawki lepsze od rusków. Czy wycofują przedpotopowe złomy? Nie bardzo.

 3. hera

  Niestety sama wymiana silnika to dopiero początek. Wzmocnienia wymaga też transmisja i zawieszenie. Bez tego wyjdzie taki "wiejski tuning".

 4. Pucin:)

  A co to za dziwoląg - ?????? - cytat z artykułu - Republika Chińska (Tajwan). :)