Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy napęd dla tajwańskich M60A3

Fot. 玄史生 (domena publiczna)
Fot. 玄史生 (domena publiczna)

Oprócz zakupów nowych wzorów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, Republika Chińska (Tajwan) planuje również modernizację obecnie eksploatowanego sprzętu.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Republiki Chińskiej eksploatują obecnie około 460 czołgów M60A3TTS (Tank Thermal Sight), które są najnowocześniejszym typem czołgu podstawowego w arsenale Tajwanu, do czasu dostarczenia 108 czołgów M1A2T.

Czytaj też

Wozy M60A3TTS wymagają jednak modernizacji w wielu obszarach, jeżeli mają pozostać sprzętem nadal spełniającym wymagania współczesnego pola walki. Jednym z obszarów jest mobilność pojazdu, która nie jest najlepsza ze względu na silnik o zbyt małej mocy.

Reklama

Z tego też względu Ministerstwo Obrony Republiki Chińskiej, zdecydowało się podpisać umowę z firmą Renk America opiewającą na 236 mld USD, dotyczącą modernizacji napędu czołgów M60A3TTS poprzez wymianę silnika.

Czytaj też

Dotychczas stosowany silnik wysokoprężny AVDS-1790-2C o mocy 750 KM, na nowoczesny wariant tego silnika generujący moc 1000 KM, choć niektóre źródła podają informację o możliwym zastosowaniu wariantu o mocy 1500 KM.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Sojer

  Przy tej modernizacji nasze pudrowanie t72m to było perspektywiczne. Czemu Tajwan nie zakupi licencji na K2 lub sprowadzi 500 black panrher?! Na siłę trzymają się, bo chcą tylko od USA, które chcą, ale nie mogą.. Albo mogą, ale nie chcą.

 2. youkai20

  umowę z firmą Renk America opiewającą na 236 mld USD What?!

 3. rwd

  No ale za pomocą takich zabytków Tajwańczycy komuchów nie pokonają. K2 byłby dla nich idealny.

  1. Sorien

   Z tym się zgodzę ale tylko dlatego że są mała wyspa . Najlepszy czołg na wojnę masowa jest czogl który strona biorąca w konflikcie jest w stanie produkować w szybszym tempie niż go traci bądź w ruwnym . Oderwane od rzeczywistości pola walki Abramsy K2 czy inne t14 nikt nie będzie wstanie produkować w takim tempie bo są za skomplikowane za drogie itp

  2. Chyżwar

   Powiedz to ruskom i Chińczykom. Jedni i drudzy wiedzą, że byle jaki czołg jest lepszy od braku czołgu. W dniu dzisiejszym Chińczycy produkują zabawki lepsze od rusków. Czy wycofują przedpotopowe złomy? Nie bardzo.

 4. hera

  Niestety sama wymiana silnika to dopiero początek. Wzmocnienia wymaga też transmisja i zawieszenie. Bez tego wyjdzie taki "wiejski tuning".

 5. Pucin:)

  A co to za dziwoląg - ?????? - cytat z artykułu - Republika Chińska (Tajwan). :)

Reklama