Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy członek zarządu PGZ

Fot. PGZ.
Fot. PGZ.

Rada nadzorcza PGZ powołała Krzysztofa Solę na stanowisko członka zarządu Grupy.

Krzysztof Sola został powołany na stanowisko członka zarządu PGZ, w wyniku postępowania kwalifikacyjnego rozpoczętego w kwietniu br., równolegle z mianowaniem nowego prezesa i wiceprezesów zarządu. Obecnie więc w skład zarządu Grupy wchodzą prezes Sebastian Chwałek, wiceprezesi Bogdan Borkowski i Paweł Olejnik oraz właśnie Krzysztof Sola.

Krzysztof Sola przed powołaniem do zarządu PGZ S.A. był wiceprezesem ds. finansowych PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie. W latach 2016-2020 pracował w PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, gdzie zarządzał Rejonem Energetycznym Radom. W latach 2014-2016 był wiceprezesem zarządu ds. finansowych w Wodociągach Miejskich w Radomiu sp. z o.o., a w latach 2013-2014 był dyrektorem ds. finansowych i prokurentem tejże spółki.

W latach 2008-2012 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie, a w latach 2001-2007 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Radomiu, ma uprawnienia Inspektora Kontroli Skarbowej.

Krzysztof Sola jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Kielcach oraz Politechniki Radomskiej. Ukończył również studia podyplomowe MBA na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz polsko-amerykańskie studia podyplomowe MBA University of Minnesota przy Politechnice Lubelskiej. Zdał egzamin kwalifikacyjny przy Ministrze Finansów na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. J-23

    Radom... To miejsce wyrasta na prawdziwą kuźnię wszelakich kadr...

Reklama