Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy członek Rady Nadzorczej PGZ

Fot. PGZ.
Fot. PGZ.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołało z dniem 29 stycznia Andrzeja Kensboka do składu Rady Nadzorczej.

Nowy członek Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej od lipca 2019 jest Dyrektorem Zarządzającym ds. Projektów Strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. i pozostaje na tym stanowisku równolegle z pełnieniem funkcji w Radzie Nadzorczej PGZ S.A. Jak poinformowała w odpowiedzi na pytania Defence24.pl, Polska Grupa Zbrojeniowa, Andrzej Kensbok złożył natomiast rezygnację ze stanowiska Przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP S.A., które sprawował od maja 2018 do stycznia 2020 roku.

Andrzej Kensbok dysponuje doświadczeniem menadżerskim, a także związanym z projektami inwestycyjnymi, restrukturyzacyjnymi, łączeniem spółek, budowaniem zespołów czy reorganizacją produkcji oraz rozwojem sprzedaży w Polsce i za granicą.

Od marca 2017 do lipca 2019 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. odpowiedzialnego za grupę kapitałową i finanse. Wcześniej był m.in. konsultantem w firmie doradczej Bain & Company, Dyrektorem Fabryki Wedla w Płońsku, Dyrektorem Zakupów w PepsiCo oraz Wiceprezesem PepsiCo w Europie Wschodniej.

Andrzej Kensbok jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Restrukturyzator

  Poczytajcie sobie co to jest INSEAD i jak trudno jest się tam dostać na stacjonarny, dzienny program MBA. Facet potem przeszedł przez ileś szczebli na Świecie w Pepsico i był wiceprezesem ARP gdzie zajmował się restrukturyzacją takich samych upadających postkomunistycznych „przedsiębiorstw” jak te które siedzą w PGZ. Możecie marzyć o równie mocnym CV...

 2. Xnen

  Akurat o rozwoju sprzedaży coś wie , bo był właścicielem sklepu spożywczego ale zostając wiceprezesem w agencji przepisał go na żonę

  1. Chris

   Wiesz że za takie pomówienia należy wziąć odpowiedzialność?

  2. Strażnik Teksasu

   Jeżeli to pomówienia to z pewnością kolega Xnen będzie wezwany przed oblicze niezawisłego sądu (!) Jeżeli zaś mówi prawdę to dlaczego nie jest to ujęte w opisie drogi pracy i zasług tego Pana?! W tym przypadku to jest zatajenie ważnych informacji a na to też jest paragraf i to znacznie poważniejszy...!

 3. wojak

  Sasin zaczyna swoje rządy i oto efekt - gość po KUL - u w zbrojeniówce. Boże, litości.

 4. Lelum polelum

  Roszad stanowiskowych ciąg dalszy.

 5. debil techniczny

  ... co to należy ukończyć, żeby następnie ... Czy to może być korzystne, faktycznie skuteczne z udziałem ludzi typu nie-domorosły teolog ? kaznodzieja mówiący o wszystkim i o niczym, a inni to właściwie zrobią.

 6. Sorbonczyk z Radomia

  Same tuzy od restrukturyzacji w tym PGZ i każdy po Sorbonie za te kasę co biorą miesięcznie plus ukryte bonusy Co widać w pit 36 Przynajmniej niech plan PGZ na 2020_2030 przeczytają

Reklama