Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Niemieckie centrum szkolenia bojowego GÜZ ze wsparciem Saab

Fot. Saab
Fot. Saab

Saab podpisał umowę na wsparcie niemieckich sił zbrojnych w zakresie prowadzenia centrum szkolenia bojowego Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ). Wartość zamówienia wynosi 870 mln SEK, a umowa obejmuje lata 2020–2026.

Zakres prac obejmuje utrzymanie i zarządzanie wszystkimi systemami symulacji rzeczywistej, infrastrukturą komunikacyjną i centrum kierowania ćwiczeniami. Saab zapewni dodatkowe usługi logistyczne, takie jak obsługa pojazdów i urządzeń radiowych, przechowywanie i wydawanie/przyjmowanie broni i amunicji, transport personelu wojskowego i całościowe utrzymanie GÜZ. W celu realizacji tego kontraktu, Saab nawiązał współpracę z Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH (FFG), sprawdzonym partnerem przy realizacji poprzedniej umowy w GÜZ w latach 2004 do 2008.

Oprócz zapewnienia szkolenia armii niemieckiej, z GÜZ regularnie korzystają inni użytkownicy Saab tacy jak Holandia, Austria, Czechy, 7. Armia USA, a od 2020 r. będą to również brytyjskie siły zbrojne.

Cieszymy się z umowy na wsparcie GÜZ. Saab ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu tego typu usług do państw członkowskich NATO i w ramach Partnerstwa dla Pokoju. Czekamy na owocną współpracę z osobami odpowiedzialnymi za codzienne funkcjonowanie GÜZ, zarówno przedstawicielami sił zbrojnych Niemiec jak i naszymi nowymi kolegami.

Åsa Thegström, szef działu Training & Simulation w Saab Dynamics.

Dział biznesowy Saab Training & Simulation rozwija, produkuje i sprzedaje zaawansowane systemy szkolno-treningowe, takie jak systemy symulatorów laserowych, oprzyrządowane systemy szkoleniowe i pola tarczowe. Zapewnia również serwisowanie i utrzymanie dostarczonych produktów.

Reklama

Komentarze

    Reklama