Przemysł Zbrojeniowy

Naprawy kamizelek kuloodpornych w Lubawa S.A.

Fot. MON
Fot. MON

2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o udzieleniu zamówienia na naprawę główną kamizelek kuloodpornych typu KLV i OLV. Zamówienia udzielono w trybie procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

Przedmiotem zamówienia jest - zgodnie z informacją zamieszczoną przez 2 RBLog. w Dzienniku Urzędowym UE - "naprawa główna kamizelek kuloodpornych typu KLV i OLV". W ramach zamówienia Lubawa S.A. naprawi 706 kompletów kamizelek OLV i 268 kompletów kamizelek KLV.

Całkowita końcowa wartość zamówienia wynosi 4 mln PLN. W uzasadnieniu wybranego trybu zamówienia z wolnej ręki stwierdzono, że właścicielem wyłącznych praw do napraw kamizelek ochronnych kuloodpornych typu OLV i KLV jest firma Lubawa Spółka Akcyjna z Ostrowa Wielkopolskiego, będąca wyłącznym właścicielem dokumentacji wspomnianych kamizelek oraz dokumentacji modyfikacji ich poszyć, jest ona też jedynym właścicielem dokumentacji technicznej na produkcję i naprawę kamizelek tych typów. Firma Lubawa S.A. dokonała także podobnych napraw w latach poprzednich, jest też jedynym producentem i dostawcą przedmiotowych kamizelek.

Komentarze (13)

 1. Mateuszek

  Jak zwykle 2rblog, 4 tys za sztukę to jest z czego utrzymać i Lubawę i panią w sekretariacie, i innych pupilków z marsa. Jak zwykle bzdury w ofercie, Lubawa nie posiada jako jedyna dokumentacji do wykonania tych kamizelek!! Wymiana poszycia i wkładów miękkich to koszt ok. 1500 zl. Wkłady twarde do odmalowania. Dobrze się ma to towarzystwo. Szkoda że nie szanują żołnierzy którzy mają niby je nosić. Albo będą zalegać w magazynie przez kolejne 10 lat i znowu do recyklingu. BRAWO mon!

 2. hur

  wymienić to badziewie na kwm02 będzie bardziej opłacalne. . a przepraszam tu nie chodzi o opłacalność tylko o utrzymanie Lubawy

 3. Gts

  Malowanie helmow, naprawa kamizelek... a nasi dalej wygladaja jak jugoslowianska partyzantka. Za to elektorat zlopie piwsko rowno jak nalezy. Akcyzka wraca i jest gites jak w ZSRR.

 4. emeryt

  Dobrze że remontują, nowe kamizelki to koszt ponad dwa razy więcej a braki w wyposażeniu żołnierzy są widoczne.

 5. Obywatel RP - Wschód.

  Te kamizelki powinny być wycofywane bo nie spełniają żadnych standardów współczesnego wyposażenia żołnierza na polu walki - chociażby masa i szybki zrzut w sytuacji krytycznej. Malowanie hełmów, naprawa ww. kamizelek, modernizacja T-72 i Mi-24 to pokazuje jaki jest stosunek RP (decydentów) do życia pojedynczego żołnierza. Fakt Dawid zabił Goliata przy pomocy procy ale wtedy była to równoważna broń w użyciu na polu walki. Goliat też mógł Dawida zabić procą lub przywalić mu maczugą. A teraz proca czy złom kontra nowoczesne MBT, celowniki optyczne dla pojedynczego żołnierza, hełmy kevlarowe ect.

 6. Wojmił

  Gdy patrzę na naszych żołnierzy to naprawdę mi szkoda... czy naprawdę jak nie potrafimy od 30 lat dopędzić samodzielnie zachodu w wyposażeniu indywidualnym nie lepiej kupić jakieś licencje? Ciągle próbujemy zrobić coś "lepiej", "inaczej" i sami...

 7. Olo

  Do krytyków: Zamówcie amerykańskie, na pewno będą tańsze i z reklamacją/naprawą żadnego kłopotu.

 8. 22

  Ja bym dokładnie w tych kamizelkach posłał na wojnę z Iranem tych polskich polityków, którzy tak bardzo jej pragną . I oczywiście ich rodziny. Niech przetestują sprzęt , który ma służyć polskim żołnierzom na własnej skórze.

 9. Ok bajdur

  Wychodzi drogo. Jak by wyszło stare sprzedać i zamówić nowiutkie?

 10. Harry 2

  Problem naszego wojska: kto naprawi kamizelki kuloodporne. Problem indyjskiego wojska: czy rakieta Agni-V osiągnie zakładaną odległość 5000km.

 11. Hubert

  4 tys za naprawę jednej kamizelki? To ile kosztuje nowa?

 12. Rzyt

  4 tysiące złoty to kosztuje nowa...z wkładkami twardymi i miękkimi. Dobre i to...choc nosić ten szmelc to dramat w demonach wojny może i fajne. Na znanym portalu kosztuje 99zl wkłady to koszt 2000zl...pieniazki płyną szerokim strumieniem

 13. Aha

  4 tysie za sztuke?