Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2021 z Honorowym Patronatem Prezydenta RP

Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl
Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce w 2021 roku odbędzie się po raz kolejny pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak poinformowały Targi Kielce S.A., Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o objęciu swoim patronatem najbliższy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

W liście skierowanym do Andrzeja Mochonia prezesa Targów Kielce, Prezydent RP Andrzej Duda "wyraża przekonanie, że to ważne – organizowane od ponad dwudziestu lat – przedsięwzięcie stanowi doskonałą okazję do wymiany cennych doświadczeń i nawiązania kontaktów między polskimi i zagranicznymi producentami sektora obronnego oraz przyczynia się do promocji polskiej gospodarki na świecie".

Warto przypomnieć niewątpliwy sukces MSPO 2020. Zorganizowany pod ścisłym nadzorem sanitarnym Salon zgromadził 185 firm z 15 krajów, w tym największych producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część MBDA. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości.

image
Reklama

Najlepszym podsumowaniem tych liczb mogą być słowa, które wypowiedział podczas uroczystości otwarcia Jeremy Quin Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa, który przewodniczył brytyjskiej delegacji organizującej podczas tegorocznego MSPO Wystawę Narodową: „Jakim wielkim zaszczytem jest być tu dziś z Wami. W Wielkiej Brytanii zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrzymałości i determinacji Polaków. Przykłady tej wytrzymałości i determinacji można mnożyć, patrząc na wieloletnią historię narodu. Zatem nie jest żadnym zaskoczeniem, że, pomimo wszystkich wyzwań przed którymi stoi świat, to właśnie Polska daje przykład, organizując najwyższej klasy targi. Cyfry może są bardziej skromne, od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Dziś rano rozglądałem się po halach, patrzę na zgromadzonych – cyfry może są skromniejsze. Ale jakość jak zawsze wysoka”.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce od 7 do 10 września 2021 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama