Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2020: Nowa generacja polskiej optoelektroniki dla żołnierzy

Fot. PCO
Fot. PCO

PCO S.A. pokazuje na tegorocznym MSPO sprzęt noktowizyjny i termowizyjny nowej generacji, przeznaczony dla pojedynczych żołnierzy.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Nowości warszawskiej spółki w dziedzinie indywidualnego wyposażenia żołnierzy są odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników, w tym jednostek Wojsk Specjalnych. W nowych urządzeniach zastosowano lekkie oraz wytrzymałe materiały konstrukcyjne, modułową budowę, a także znacznie ulepszono ergonomię. 

image
MZN-1. Fot. PCO

Pierwszą z premier, sygnalizowaną już w 2019 r., jest Modułowy Zestaw Noktowizyjny MZN-1. Zgodnie z nazwą zapewnia on możliwość konfigurowania urządzenia zgodnie z bieżącymi potrzebami misji, zapewniając optymalne dostosowanie się do wymagań pola walki.

Przedstawiciele PCO podkreślają, że MZN-1 cechuje:

  • Bardzo łatwa konfiguracja gogli ze wzmacniaczami obrazu 18 mm, 16 mm lub detektorem termowizyjnym w układzie mono- lub binokularowym;
  • konstrukcja oparta o szerokie wykorzystanie wysokoudarowych tworzyw sztucznych, stopów aluminium, tytanu;
  • wspólne zasilanie przeniesione z monokulara lub gogli do mostka;
  • wspólne sterowanie z mostka (ON/OFF/IR/IR+);
  • unikalna funkcja automatycznego wyłączania monokularów;
  • dostosowanie jasności obrazu do potrzeb sytuacji (manual gain control);
  • dowolny kierunek zainstalowania baterii;
  • otwarta architektura gogli pod przyszłe aplikacje (np. wyświetlania danych, Fusion obrazów itp.)
image
MT-1. Fot. PCO

PCO pokazuje też zminiaturyzowany monokular termowizyjny MT-1, który jest najmniejszym urządzeniem w tej technologii w ofercie producenta i jednym z najmniejszych oraz najlżejszych na świecie. Mimo niewielkiej masy zapewnia bardzo dobre parametry obrazu. To rozwiązanie techniczne na użycie go jako ręcznego przyrządu obserwacyjnego lub modułu dołączanego do gogli MZN-1. MT-1 może być także wykorzystywany ze wszystkimi akcesoriami monokulara MU-3M, znacznie rozszerzając jego możliwości.

image
Fot. PCO

Kolejną propozycję stanowi monokular noktowizyjny z 18 mm wzmacniaczem obrazu. Jest on spełnieniem oczekiwań klientów preferujących ten rodzaj wzmacniacza, np. produkcji amerykańskiej. Dzięki polimerowemu korpusowi noktowizor zachowuje podobną masę do uznanego monokulara 16 mm MU-3M, jednocześnie współpracując z jego osprzętem.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2020 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama