Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2019: Okrętowy system łączności Neptun z KenBIT [Defence24 TV]

Dużym naszym atutem jest to, że jesteśmy w stanie zintegrować każdy system, czy to zarówno na okręcie, czy na wozie dowodzenia. Tutaj też przedstawiamy elementy systemu Neptun. To jest okrętowy system zintegrowanej łączności (...). Czyli my potrafimy zintegrować każdy system. Udało nam się naprawdę wdrożyć i opracować nasze własne technologie. Mamy do tego kody źródłowe, mamy do tego dokumentację techniczną, także ten know-how jest w naszych rękach — powiedział prezes zarządu KenBIT Sp. j. Dariusz Koenig.

W rozmowie z Defence24 TV prezes Koenig przedstawił okrętowy zintegrowany system łączności Neptun, opracowany przez jego spółkę i proponowany m.in. dla obecnych i nowych okrętów wojennych polskiej Marynarki Wojennej, a także dla odbiorców eksportowych.

Dariusz Koenig zaprezentował także efekty współpracy z dużymi, międzynarodowymi partnerami zagranicznymi, których wybrane produkty na swoim stoisku prezentuje jego spółka. Wśród nich wymienił nowoczesną radiostację dwukanałową od spółki Thales, która jest m.in. wykorzystywana przez amerykańskie wojska specjalne, a która jest oferowana przez KenBIT na rynku krajowym polskim wojskom specjalnych.

Prezes KenBIT poruszył także kwestię realizowanych trzech projektów rozwojowych na rzecz Narodowego Centrum Badań Rozwoju, które dotyczą obronności i bezpieczeństwa państwa. Spółka planuje skomercjalizować wyniki prowadzonych prac nad tymi projektami, a następnie ich wdrożenie do SZ RP.

Komentarze (3)

 1. autor widmo

  Do systemu trzeba będzie dokupić okręty.

  1. Olo

   Po co? Zaonstalujem go w modyfikowanych T72.

 2. Bosmanz Pucka

  Jezeli ladujemy sie w Thales Tacticos to chyba jasne ze integrujemy łączność Nie widziałem testów kenbitu

 3. Zainteresowany

  Na bazie posiadanego doświadczenia z tym czymś itp., itd. chciałoby się zapytać czy to wszystko będzie rzeczywiście powtarzalne i należycie serwisowane