Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2018: Armored CQBHouse - system do ćwiczenia walk w pomieszczeniach

FOT. MARTA RACHWALSKA/DEFENCE24.PL
FOT. MARTA RACHWALSKA/DEFENCE24.PL

Warszawska firma GISS zaprezentowała na MSPO propozycję systemu szkolenia walki w terenie zabudowanym Armored CQBHouse. Demonstrowano też różnego rodzaju systemy łączności.

Warszawski GISS (Global Infrastructure Security Solutions) oferuje szkolenia i sprzęt szkoleniowy, zajmuje się także opracowywaniem koncepcji systemów zabezpieczeń technicznych i ochrony fizycznej obiektów lub projektuje systemy sygnalizacji zagrożeń.

Na stoisku firmy można zapoznać się z oferowanymi systemami łączności, rozpoznania czy rozwiązaniami z zakresu C4ISR. GISS oferuje anteny VHF/UHF zintegrowane z konstrukcją masztu, takie jak siedmiometrowe DBA RAMM, UHF RAMM, VHF RAMM czy SQUAD IAM Range Extender o wysokości trzech i pół metra. Prezentowana jest także bardzo lekka antena AV2141 MUOS przeznaczona dla radiostacji plecakowych.

GISS ma w swoim portfolio tradycyjne rozwiązania analogowych systemów radiowych, jak i zaawansowane systemy łączności cyfrowej w standardzie Digital Mobile Radio (DMR).

Szczególne znaczenie dla firmy ma prezentowany na jej stoisku pierwszy na rynku terminal do łączności satelitarnej z zintegrowanym ruterem VSAT (Very Small Aperture Terminal), modemem oraz serwerem VMware. Jego zadaniem jest wsparcie aplikacji klienckich oraz optymalizacja transmisji satelitarnej. Sama modułowa konstrukcja terminala pozwala na jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

image
FOT. MARTA RACHWALSKA/DEFENCE24.PL

Innym produktem jest Armored CQBHouse, który to umożliwia przeprowadzanie specjalistycznych treningów z wykorzystaniem amunicji ostrej w zakresie walki w terenie zurbanizowanym czy przestrzeniach zamkniętych. Oczywiście, ma to również powiązanie z prowadzeniem ćwiczeń związanych z uwalnianiem zakładników, prowadzeniem rozpoznania bezpośredniego czy ochrony VIP. Cechami szczególnymi tego produktu są przede wszystkim:

  • modułowa budowa – pozwalająca na zaprojektowanie obiektów o dowolnej konfiguracji pomieszczeń;
  • realna grubość ścian obiektu nawet 230 mm – przy prowadzeniu ognia z obu stron;
  • możliwość prowadzenia ognia w zakresie 3600;
  • możliwość wykorzystania amunicji kalibrów 9mm Parabellum, 5,56mmx45 SS109, 7.62mmx51 NATO czy 12/70;
  • możliwość wykorzystania ładunków wybuchowych;
  • dodatkowe systemy wspomagające szkolenie – zadymiania, audio czy monitoringu.

Armored CQBHouse zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa szkolonym, zachowanie wysokiego stopnia realizmu i proste dostosowania do indywidualnych wymagań.

Reklama

Komentarze

    Reklama