Przemysł Zbrojeniowy

Mosty Daglezja w Kielcach [Defence24 TV]

Na tegorocznym XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2019 w Kielcach OBRUM Sp. z o.o. zaprezentowało m.in. most towarzyszący na podwoziu samochodowym MS-20 Daglezja (Daglezja-S) oraz most szturmowy na podwoziu gąsienicowym MG-20 Daglezja (Daglezja-G), wraz z kompleksowym systemem obsługi. O produktach spółki OBRUM mówi prezes zarządu i dyrektor naczelny OBRUM Sp. z o.o. Elżbieta Wawrzynkiewicz.

Prezes Wawrzynkiewicz podkreśliła, że oba mosty są wyposażone w specjalną konstrukcję przęseł, które mają zdolność poszerzania, w zależności od potrzeby przeprawy szerokości mostu. 

Dzisiaj na targach (...) pokazujemy tak naprawdę dwa produkty, które są wojsku bardzo potrzebne, którego wojsko nie ma i które w pełni zostały opracowane przez OBRUM i wykonane przy udziale spółek PGZ

prezes zarządu i dyrektor naczelny OBRUM Sp. z o.o. Elżbieta Wawrzynkiewicz 

Zaznaczyła też, że pomimo zupełnie różnych podwozi oba mosty są standaryzowane, co zdecydowanie ułatwia obsługę logistyczną, a także zostały zaprojektowane i są produkowane w Polsce, a nie za granicą. OBRUM zapewnia także kompleksowy system obsługowy w postaci specjalnych symulatorów, trenażerów, serwisu, dokumentacji interaktywnej, czyli pełny zakres usług dla wojska związany z obsługą tych pojazdów.

Elżbieta Wawrzynkiewicz podkreśliła, że obecnie współdziałanie OBRUM i kierowanych również przez nią poznańskich WZM układa się bardzo pozytywnie i dynamicznie. Spółka współpracuje również z ZM "Bumar-Łabędy", PCO S.A., zakładami łączności czy innymi spółkami PGZ S.A. w celu opracowywania nowych technologii i ich wdrażania do SZ RP.

Komentarze (5)

 1. Tak to ja:)

  Jedyną wartością jaka wyszła z OBRUMu to pracownicy którzy odeszli.....

 2. Jaboktoinny

  Czy tę produkty są w zainteresowaniu sił zbrojnych innego państwa niż PL?

 3. biały

  a kiedy w końcu most 40 metrowy , opracowywali opracowywali i co ??

 4. tut

  A gdzie zamówienia? A ... nulowane. :)

  1. Pontonowy

   Całe szczęście Bo było by roboty!!!

  2. Tak myślę

   Filmik na Defence reklamowy w związku z anulowaniem zamówienia. Zresztą... czas na podwozie gąsienicowe dzięki któremu własności trakcyjne będą lepsze. Dojedzie wszędzie, na kołach niekoniecznie.

 5. dropik

  Nie ma o czym pisać, zamówienia anulowane bo trze zbierać grosiki na F35. przydałyby się również mosty na podwoziu gąsienicowym.