Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MON w sprawie śmigłowców: Wszyscy oferenci rozpoczęli rozmowy

Fot. M.Dura.
Fot. M.Dura.

Katarzyna Jakubowska, pełniąca czasowo obowiązki rzecznika prasowego MON poinformowała w oświadczeniu, że w związku z planowanym zakupem śmigłowców wszyscy trzej oferenci (PZL Mielec, PZL Świdnik oraz Airbus Helicopters) rozpoczęli w mijającym tygodniu rozmowy z prowadzącym zakupy Inspektoratem Uzbrojenia MON.

W komunikacie podkreślono, że MON z satysfakcją stwierdza, iż przedstawione nowe oferty w pełni odpowiadają potrzebom Sił Zbrojnych, a w zakresie niektórych parametrów są nawet znacznie ciekawsze od ofert składanych poprzednio. Dotyczy to m.in. uzbrojenia śmigłowców oraz zdolności do zwalczania okrętów podwodnych. Znacznie szersza jest także oferta w zakresie offsetowej współpracy  z polskimi zakładami przemysłu lotniczego – w tym przede wszystkim z zakładami WZL nr 1 w Łodzi.

Nadzorowana przez MON Polska Grupa Zbrojeniowa już zawarła z jednym z wymienionych producentów porozumienie gwarantujące bardzo szeroki udział polskiego przemysłu w realizacji kontraktu – w przypadku wyboru jego oferty.

Dostawy pilnie potrzebnych śmigłowców rozpoczną się już w roku 2017 (niezależnie od dostawy dwóch śmigłowców szkoleniowych). W tym samym okresie rozpocznie się też tworzenie w polskich zakładach potencjału serwisowego oraz całkowicie nowego łańcucha dostaw szeroko uwzględniającego możliwości polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.