Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Minister Skarbu: Finalizacja konsolidacji polskiego przemysłu obronnego w pierwszym kwartale 2014 roku

Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Fot. Piotr Maciążek/D24
Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Fot. Piotr Maciążek/D24

Podczas otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński przedstawił wstępne założenia konsolidacji polskiego przemysłu obronnego. Rząd ma zamiar stworzyć jeden koncern narodowy, ale proces ten zostanie rozłożony na etapy.   

 

Zdaniem Włodzimierza Karpińskiego: „koncepcja konsolidacji polskiego przemysłu obronnego zakłada ścisłą współpracę ministerstwa skarbu i obrony na etapie przygotowania planu, jego realizacji w formie konkretnych przedsięwzięć legislacyjnych (tworzenie statutu) i kwestii wykonawczych (przenoszenia aktywów w odpowiednie miejsca).

„Koncepcja jest na ostatnim etapie szlifowania, zostanie przedstawiona w najbliższych dwóch tygodniach premierowi”- stwierdził minister skarbu.

„Dziś nie precyzujemy kto będzie konsolidatorem polskiej zbrojeniówki ponieważ wpierw chcielibyśmy przedłożyć sprawę prezesowi rady ministrów. Konsolidacja na pewno będzie rozłożona na etapy, na pewno będzie to zrealizowane w pierwszym kwartale przyszłego roku w sensie finalnym”- oświadczył Karpiński.

„Zmierzamy w kierunku jednego koncernu narodowego”- dodał na zakończenie minister skarbu.

 

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama