Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Metrohm z chemiczną ofertą dla wojska i służb

„Metrohm Polska jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Metrohm, która od wielu lat produkuje systemy analityczne dla analiz chemicznych. Od wielu lat jest też obecna na rynku cywilnym. Jesteśmy obecni na rynku farmaceutycznym, chemicznym, petrochemicznym, w edukacji w ochronie środowiska, częściowo też w medycynie. Branża wojskowa czy związana ze służbami jest dla nas czymś nowym, ale nie jesteśmy tam nieobecni. Od wielu lat dostarczamy systemy do analiz chemicznych, m.in. do baz logistycznych w zakresie analiz paliw i smarów” – mówi Wojciech Stokarski, dyrektor generalny Metrohm Polska sp. z o.o.

Jak dodaje, na Defence24 Day firma przywiozła niewielką część tego co jest w stanie zaoferować do analiz chemicznych i klientów operujących w branży obronnej czy służb.

„Tu przedstawiamy systemy do bardzo szybkiej identyfikacji (…) możemy identyfikować materiały niebezpieczne, wybuchowe, a także środki psychotropowe jak narkotyki czy dopalacze. Może to być wykorzystywane przez służby policyjne, ale także pożarnicze w przypadku kiedy nastąpi zdarzenie drogowe, w którym nie wiemy do końca z jaką substancją mamy do czynienia i jak ją utylizować” – wymienia Wojciech Stokarski.

Jak dodaje wojsko to również żywność i umundurowanie dla i paliwo do sprzętu, które wykorzystuje żołnierz. W tej materii urządzenia do analiz chemicznych mogą być wykorzystywane np. przy określaniu jakości paliw i smarów stosowanych w wojsku, jak również do sprawdzania jakości żywności, wody (…) zabezpieczeń korozyjnych i odporności na korozję różnego rodzaju materiałów.

image
Reklama

Komentarze

    Reklama